Wpis z mikrobloga

@Wojtas_elo: No i co zrobi? Kupi złotą monetę a potem się zorientuje że spread na skupie i sprzedaży fizyka to 10% i się popłacze że stracił 500 PLN.

Na obligacjach zamrozi sobie kasę na 2 lata i zainkasuje solidne 200 PLN rocznie, a na dentystę weźmie chwilówkę bo nie będzie miał płynności.

Na Fundach zapłaci z 1-3% opłaty transakcyjnej za wejście z taką śmieszną kwotą.

Niech chłop trzyma taką gotówkę
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: chodzi mi o to, że przede wszystkim lepiej dać jakikolwiek pieniądz na lokatę/obligacje niż trzymać w skarpecie. I zakładam, że człowiek zarabia i jak potrzeba na dentystę to po prostu nie odłoży, a nie weźmie chwilówke.
  • Odpowiedz
chodzi mi o to, że przede wszystkim lepiej dać jakikolwiek pieniądz na lokatę/obligacje niż trzymać w skarpecie. I zakładam, że człowiek zarabia i jak potrzeba na dentystę to po prostu nie odłoży, a nie weźmie chwilówke.


@Wojtas_elo: Jakieś 30% Polaków nie ma żadnych oszczędności, kolejne 20% ma mniej niż miesiąc wydatków w formie oszczędności. To jest 50% kraju które nie ma ani złotówki w gotowości, a dostaje rady żeby pakować
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: ale ja nie każe nikomu kupować złota tylko mówię aby odkładać tyle, na ile można sobie pozwolić i nie rozwalać bezsensownie hajsu 'bo i tak g---o mam'. Lepiej mieć ten tysiąc na czarną godzinę, niż nie mieć. Oczywiście zgadzam się z tym co mówisz - przede wszystkim awansować w zarobkach to priorytet.
  • Odpowiedz