Wpis z mikrobloga

1. lokalizacja - dojazd, parking, miejsca postojowe, sklepy, okolica
2. sasiedzi
3. glosnosc
4. formalnosci - KW, forma prawna, zadluzenie w spółdzielni etc, ilość właścicieli (czy się na pewno dogadają do sprzedaży)
5. infrastruktura w bloku - winda, elektryka, czy nie ma zsypów (wystrzegałbym się takich bloków)
  • Odpowiedz
@Zulf: a co ma meldunek do lokatora?

@Marian_Kvtasiewicz jezeli bedziesz posilkowal sie kredytem, to zaczalbym od weryfikacji gruntu budynku, czy jego stan jest uregulowany. bo najczesciej tansze mieszkania maja te wade i w konsekwencji moga byc kupowane tylko za gotowke.

Potem zweryfikowalbym wysokosc czynszu i oplat (w tym stan zadluzenia w sloldzielni)/opinie o spoldzielni/plany budowlane w najblizszej okolicy/sasiadow i okolice (najlepiej popytac sasiadow z klatki - szczegolnie o otoczenie,
  • Odpowiedz
Myrky, mieszkanie w stolicy w wielkiej płycie 2-3k za metr poniżej średniej, widać, że p--------k do remontu, ale i tak wydaje się podejrzanie tanio, na co zwrócić uwagę?


@Marian_Kvtasiewicz: Grzyb//wilgoc gdzi ewyłązi odór przy zmakniętych oknach.
  • Odpowiedz
@Zulf: wymeldowac moze nowy wlasciciel, a sam meldunek nie daje jakiejkolwiek ochrony przed eksmisja. Ale generalnie tak - trzeba tez zweryfikowac, czy nikt tam nie mieszka, a jezeli mieszka - zobowiazac sprzedajacego do tego, ze osoba ta opusci mieszkanie przed aktem przeniesienia wlasnosci.
  • Odpowiedz
  • 1
@Marian_Kvtasiewicz za wielką płytę jest obniżka, bo dużo milenialsów gardzi. Plus może nie ma księgi wieczystej, regulacji gruntów i tylko za gotówkę. Albo druga strona Wisły, a porównujesz do średniej Warszawy.
  • Odpowiedz