Wpis z mikrobloga

W najbliższych dniach będę podpisywał akt notarialny zakupu mieszkania. Notariusz sporządził projekt aktu, gdzie w opisie nieruchomości posłużył się liczbą pomieszczeń wskazanych w KW. W rzeczywistości, liczba pomieszczeń jest inna - sprzedający robił remont mieszkania, zmieniał układ pomieszczeń, wydzielono także nowe pomieszczenia.
Mam w związku z tym pytanie - czy ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie w kontekście aktu notarialnego? Czy takie zmiany mają obowiązek być naniesione w KW? Czy nie ma się raczej czym przejmować i zaakceptować akt w takiej formie by była zgodność z zapisami KW?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

#ksiegiwieczyste #notariusz #prawo #poradyprawne #nieruchomosci #hipoteka #mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 7
  • Odpowiedz
@tarex: Notariusz w akcie notarialnym opisuje stan księgi wieczystej, wskazując, że z jej treści wynika, że lokal składa się z danych pomieszczeń. Nie jest to nieprawdą, bo zazwyczaj nie pisze, że lokal składa się z tego i tamtego, ylko, że w księdze wieczystej wpisane jest, że składa się z tego i tamtego. Notariusz może w treści aktu notarialnego wskazać na oświadczenie sprzedającego, że aktualnie lokal składa się z innych pomieszczeń. Jednakże
  • Odpowiedz
  • 0
@Dan0ta: bardzo dziękuję za odpowiedź. W projekcie aktu nie jest jasno sformułowane, że opis bazuje na KW. Jest to zapisane w formie: sprzedający oświadcza że jest właścicielem lokalu (…) składającego się z: (…) identyfikator xxx, dla którego wydano KW nr xyz
  • Odpowiedz
@tarex: W takiej sytuacji zwróciłabym uwagę notariuszowi, żeby delikatnie przeredagować treść aktu, żeby brzmiało to tak, że taki skład lokalu wynika z wpisów w księgi wieczystej, a potem dodatkowo, żeby sprzedający oświadczył, że w wyniku przebudowy lokalu składa się on obecnie z tego i tamtego. Wtedy będzie to wszystko zgodne z rzeczywistym stanem.
Przynajmniej u mnie w kancelarii tak się pisze.
  • Odpowiedz