Wpis z mikrobloga

@lewyx styropian na strop taki drogi? akurat ocieplenie od góry moim zdaniem jest najważniejsze bo ciepło ucieka do góry. Czy bardzo zły to nie wiem, może przemarzac jak nic nie będzie a to oznacza wilgoć z powodu różnic temperatur
@lewyx: różnica będzie, ale to zależy od zimy 1 - 5k zł więcej za prąd.
Jak masz rekuperację to i jest niedocieplona to się będzie woda lać, a potem będzie grzyb. Jak nie ma rekuperatora to pozatykaj dobrze otwory.
@lewyx: Powiem ci, że koszt grzania będzie kosmiczny, ciepło będzie błyskawicznie ci uciekać. Jak sobie koszt po sezonie policzysz to za prąd zapłacisz więcej niż za ocieplenie stropu.
@lewyx: Grzałem w zeszłym roku zimą dom przez dwa tygodnie bez ocieplonego stropu, tylko że u mnie wiązary, więc widziałem z dołu dachówkę. Pompa nie była w stanie się rozkręcić i przy -5 miałem w domu komfortowe -2 ;) Przez dwa tygodnie naciągnąłem 1500 kWh utrzymując temperaturę -2 do +3 i zapłaciłem 4400 zł :) Później mrozy puściły i odetchnąłem. Natomiast jeśli masz nieocieplony strop betonowy, to pewnie będzie lepiej, bo
@lewyx: pewnych rzeczy nie przeskoczysz, wiele osób próbuje zakombinować, ale nie zawsze to wychodzi. Dałeś się przekonać, więc chwała ci za to. Są tacy co nie dają się przekonać i sprzedają styropian bo im nie potrzebny, a potem kupują bo rachunek za prąd przyszedł.