Wpis z mikrobloga

Zawsze marzyłem i sobie kupiłem używaną żeby się poczuć. Trzeci dzień próbuje wypoziomować hah. Pierwsza kostka do gry się tworzy ale widzę że chyba krzywo nadal ten stół jest. Pewnie te drukowane rzeczy nie będą cudowne jak na preview na stronach, ale na chociaż chciałbym się zbliżyć do jakiejś estetyki.

Wstawiam drugi raz bo na telefonie mi pokazuje że zdjęcie jest poziomo

#druk3d #ender3
StonedEngineer - Zawsze marzyłem i sobie kupiłem używaną żeby się poczuć. Trzeci dzie...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Zawsze marzyłem i sobie kupiłem używaną żeby się poczuć


@StonedEngineer: Ale to taguj jakoś #bdsm czy coś. Bo klasyczna stara zwykła ender3 to katorga ze stołem, z tym nie dojdziesz nigdy do ładu, a nawet jak dojdziesz - to stół od grzania i stygnięcia wygina się w patelnię i prostuje, więc zależnie od temperatury kalibracji, temperatury później, miejsca posadowienia obiektu na stole - będzie dobrze, źle, fatalnie, albo wcale drukowało ...
  • Odpowiedz
@StonedEngineer: #!$%@?, co ja robię ze swoim życiem, czemu ja siedzę z przekręconą mordą przy monitorze? Poziomowanie stołu to ciężka sprawa, ja poziomuję na kartę papieru, macham i dokręcam aż poczuję opór (sprzęcior musi być rozgrzany). JAk poczuję opór to następny punkt i następny. Potem zapuszczam druk pierścienia dużego i patrzę jak idzie pierwsza warstwa, z której strony jest rozmazany, a z której za gruby i potem na bieżąco pauza w
  • Odpowiedz
Dzięki wielkie za wszystkie komentarze. Kupiłem niestety złożona już więc staram się to ogarnąć wszystko. Musiałem nozzle czyścić bo zawalone plastikiem jakimś starym.
  • Odpowiedz
Hah jakie gowno mi wyszło na początku. Udało mi się ustalić temperaturę jaką potrzebuje ( 220/60). Spróbuje wydrukować coś teraz małego i dam znać jak wyszło. Widziałem też ze muszę ustawić retrakcje więc też o tym poczytam
  • Odpowiedz
@hrumque: Nie lepszy jest cr touch? Właśnie jest w drodze do mnie.


@piant: to wszystko jest klon tej samej konstrukcji, tego samego pomysłu i zasady działania. Jak sobie kto nazwie, jaki nadruk na zewnątrz obudowy zrobi, i jak ułoży kabelki w wtyczce - nic nie zmienia w zasadzie działania.
  • Odpowiedz
Zmień sobie ten gówno-stół na szybę. Do tego kup za kilkanaście PLN hegron w Rossmann, wypoziomuj stół i uzywaj tego sprayu. Problemy z adhezja odejdą w niepamięć
  • Odpowiedz
@StonedEngineer: To dobra drukarka jak nie używasz tego pro. Ale do domu to świetne rozwiązanie, Ja swojego mocno zmodernizowałem i lepszą jakość mam wydruku jak na ender 3v2 czy aqila x2. Podstawa to zmień płyte na cichą (ja polecam 4.2.7) bo oszalejesz jak masz drukarke w pokoju oraz szkło na stół. reszta to już przyjemność dla oka.
temp 220 dla pla to za dużo. ja drukuje przeważnie 200/50
Ale będzie pan
  • Odpowiedz