Wpis z mikrobloga

Bardzo dobrze że jest podnoszona płaca minimalna.
Lepiej ze podnosi sie minimalna niz socjal
Powinno sie premiowac prace, a nie nic nierobienie
Tak, w krotkim okresie czasu tez mnie to wk#$&^, bo dystans do minimalnej zmniejszy sie (zarabiam jednak troche wiecej niz srednia krajowa). ale jesli kurs euro sie utrzyma, to ci ludzie na minimalnej beda w euro zarabiac wiecej niz rok temu, z czasem i nasze pensje pojda w gore, a serio NIC mnie tak nie raduje jak fakt ze w Polsce powoli doganiamy zachodnie pensje (1:1 to pewnie nigdy nie bedzie, ale dzis zarabia sie w Polsce polowe tego co we Francji mając jakieś 75% kosztów życia). 20 lat temu emigracja to bylo jak zlapanie boga za nogi, a dzis? jak nie jedziesz do jakiejs szwajcarii to wcale jakos super sie nie oplaca

Tak, spowoduje to troche inflacji, ale na dluzsza mete jesli zostajecie w Polsce - wy tez na tym skorzystacie.

#gospodarka #praca #pracbaza #polska #ekonomia #prywatnaopinia #zarobki #pensja #europa
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak, spowoduje to troche inflacji, ale na dluzsza mete jesli zostajecie w Polsce - wy tez na tym skorzystacie.


@gharman: Tak, dzięki że takim tokiem myślenia cały mój zarobiony hajs straci na dłuższą metę
  • Odpowiedz
@gharman: szkoda tylko tych naiwniaków którzy pracowali za najniższą i się starali o podwyżkę w okolicach 400zl brutto, a teraz się okazuje, że w sumie to każdy dostanie taka podwyżkę ale na większą kwotę i w sumie za nic
  • Odpowiedz