Wpis z mikrobloga

#tojestmultikonto #fizyka

SPLĄTANIE KWANTOWE

Ze względu na różne czynniki, takie jak wahania napięcia zasilającego, zakłócenia zewnętrzne, rozrzut parametrów itp., sygnały przetwarzane w układach cyfrowych nie mają ściśle określonych wartości, stąd też liczby przypisuje się nie wartościom napięć, ale przedziałom napięć.

W układach logicznych, gdzie są zdefiniowane tylko dwie wartości liczbowe, rozróżnia się dwa przedziały napięć: wysoki (ozn. H, z ang. high) i niski (ozn. L, z ang. low); pomiędzy nimi jest przerwa, dla której nie określa się wartości liczbowej – jeśli napięcie przyjmie wartość z tego przedziału, to stan logiczny układu jest nieokreślony.

Jeśli do napięć wysokich zostanie przyporządkowana logiczna jedynka, a do niskich logiczne zero, wówczas mówi się, że układ pracuje w logice dodatniej (inaczej zwanej pozytywną), w przeciwnym razie mamy do czynienia z logiką ujemną (lub negatywną).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_cyfrowy

1. Wysoki
2. Niski
3. Nieokreślony

Splątane kwantowo cząstki przed dokonaniem pomiaru jednej z nich znajdują się w stanie nieokreślonym, więc jest to trzeci możliwy stan, nie pierwszy i nie drugi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_entanglement

https://youtu.be/DbbWx2COU0E?si=Tu-kn42ltVgkLt5w
tojestmultikonto - #tojestmultikonto #fizyka

SPLĄTANIE KWANTOWE

Ze względu na różne...

źródło: 1894px-Uklady_cyfrowe_LH.svg

Pobierz