Wpis z mikrobloga

#januszebiznesu #allegro Muszę sobie mirki ponarzekać. Handluje sobie od niedawna na allegro, niby jako firma ale nie mam dużego sklepiku - wyprzedaje po prostu rzeczy które udało mi się tanio kupić. Ostatnio miałem problem - pamięć ram która sprzedałem okazała się uszkodzona ( była testowana ale jakiś czas temu i rutynowy test wykazał problem). By było jeszcze gorzej to był ostatni moduł tego typu. Podszedłem do tego tak by klient jak najszybciej dostał pieniądze i w zamian dostałem negatywa - osobiście uważam, że miał do tego prawo. Teraz mam 15 komentarzy w tym jeden negatyw. By mieć przesyłkę smart trzeba mieć 98% procent poleceń. Obecnie mam 93,3%. Szybka matematyka daje wynik tego że musiałbym mieć teraz minimum 50 pozytywów by się to zsumowało. Jak ja mam to osiągnąć jak z 60 zamówień mam 15 komentarzy :-(
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kepak wymyśl jakąś zachętę do ludzi żeby ci wystawili pozytywy. Jakiś mail chwilę po transakcji, że dziękujesz, że zależy ci na satysfakcji klienta i że pozytywny komentarz będzie dla ciebie informacja, że wszystko z przedmiotem jest ok. 15 komentarzy przy 60 zamówieniach to w sumie z drugiej strony patrząc i tak dużo. Ewentualnie to pisz/dzwon do typa, że zabrał ci jedyny dochód rodziny a masz horom curke i prosisz o wycofanie.
  • Odpowiedz
  • 1
@cubasaozora: Wymyśliłem zachętę dla ludzi i będę naklejał prośbę na opakowaniu, wysyłanie maili jest dla mnie wymuszone, a jak trafisz na kretyna to ci jeszcze za to negatywa wystawi.

Napisałem mu grzeczną odpowiedź na negatywa i poprosiłem kilka dni później prośbę o zwrot z kolejną grzeczną prośbą. Nie mam zamiaru zniżać się do poziomu kłamania bądź przekupywania ludzi. To w sumie nie jest moje główne źródło zarobku.

@Iskaryota Nie
  • Odpowiedz
@kepak: luzik, mi pani prawnik walnęła pomówienie, twierdząc że wybrała ofertę z dostawą tego samego dnia, a dostała następnego. No więc nadaliśmy tego samego dnia i ok. 19 paczka już była do odbioru z oneboxa, paniusia odebrała sobie z własnej woli następnego dnia o 17 i walnęła, że to oszustwo xDDD ale najlepsza jest postawa allegro, bo to ich usługa, a ćwok z BOK pisze że on nie ma jak
  • Odpowiedz
@kepak: czasami negatyw jest lepszy niż pozytyw. Odpisz ładnie klientowi w komentarzu i będziesz miał wizytówkę darmową. Normalni ludzie ogarną, że nie zrobiłeś nic złego. A jeśli chodzi o smarta to za miesiąc Ci się zresetują staty i powróci. Ustaw może darmową wysyłkę teraz i czekaj. I nie wysyłaj niepotrzebnych maili do klientów, bo dużo ludzi to w-----a :D
  • Odpowiedz
@kepak: wystarczy SS. Łatwo go uzyskać. Wykup abonament np w aleasystencie by Ci odpowiadało na wiadomości i czekać aż nabiją się % wymaganych. Teraz jeszcze znerfili warunki i jakość sprzedaży liczy z 14 dni zamiast 30 xd
  • Odpowiedz
@kepak: Chce Ci się i opłaca bawić w alledrogo? Ja też spróbowałem się w to bawić, rozbierałem PC na części ale zrezygnowałem jak się dowiedziałem, że strony z ogłoszeniami przekazują info do skarbówki. Za mały grosz z tego miałem żeby działalności robić. Anyway... zdecydowana większość rzeczy sprzedawała mi się na OLX i grupkach fb.
  • Odpowiedz
  • 0
@sierramikebravo: Mam działalność gospodarczą (b2b) i w firmie likwidowaliśmy biura i sporo sprzętu miało iść na przemiał. Tanio mi się udało kupić i nawet inwestycja w kasę fiskalną już się w miarę zwróciła. Ja sprzedaje z fakturą vat i wiele firm ode mnie kupuje rzeczy.
Generalnie całość jest 100% legit chodź jak mi się towar skończy to dam sobie spokój. Na razie ostatnio kupiłem trzy kartony klawiatur i muszę się
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: sprzedaż własnych używanych rzeczy to nie działalność tylko sprzedaż okazjonalna. Działalność jest wtedy gdy prowadzisz ją w sposób ciągły i zorganizowany, np. regularnie wyszukujesz okazji i odsprzedajesz drożej, a nie że sobie sprzedasz jeden komputer na części.

No a nawet gdybyś chciał prowadzić taką sprzedaż zorganizowaną to jeszcze istnieje pojęcie działalności nierejestrowanej jeśli miesięczne przychody nie przekraczają 75% minimalnej.
  • Odpowiedz