Wpis z mikrobloga

@Ap-maokai-abuser: no ale w tym wszystkim używa się wszystkiego co się wcześniej uczyło wcześniej.
w sensie chodzi m io to, żeby to zacząć, trzeba mieć jakąś wiedzę już bo widzę że tam używa się logarytmów np czy innej matmy, która mi się mocno zapomnioała
@Lonate: no własnie że nie bo na ćwiczeniach przychodzili do talbicy i rozwiązywali xD z matmą jest np taki problem, że chyba pnad 2/3 już odpowiadało i wszyscy poprawnie a ja nie umiałbym rozwiązać zadaia żadnego
@strike_lucky:

np czy innej matmy, która mi się mocno zapomnioała

No to może być troche problem, bo się mocno wyzbyłeś takiej rutyny ciągłego uczenia i rozwiązywania teoretycznych problemów. Ale still powodzenia, ja pisalem maturke z matmy i infy i generalnie takie przedmioty jak logika i teoria mnogosci czy na przyklad wstep do informatyki to w 100% nowość. Nic z tego nie było w szkole.
@Ap-maokai-abuser: ja miałem 68 % z podstawy w 2013 xD od tego czasu nic nie robiłem
w dodatku zawsze byłem leniem i się nic nie uczyłem

nie wiem co ja mam zrobić żeby sobie całą matmę z liuceum przypomnieć i nadążyć z tym wszystkim

różowa na psychologi na 2 roku mówi że niczego się nie nauczyła na 1 roku i zdała fartem jakimś, ze ściągami itp

a na ścisłych kierunkach chyba
@strike_lucky: Nie obraź się, ale jeśli mając 68% z podstawy dostałeś się na studia informatyczne to nie są one najwyższych lotów. Na agh trzeba było średnio 85% z dwóch rozszerzeń (matematyki i informatyki/fizyki) aby się dostać. Przy czym matematyka podstawowa, a rozszerzona to jest przeogromna przepaść. Więc weź spróbuj zagadać do ziomali na kierunku, może mają jakieś stare kolosy etc. słabsze uczelnie butem przepychają ludzi, żeby finansowanie dostać XD
@Ap-maokai-abuser: przez 10 lat matura chyba się zmieniła z tego co słyszałem, teraz chyba każdy musi napisać jakieś rozszerzenie
poza tym jestem na zaocznych

no własnie i nie wiem czy jest w ogóle jakiś sens studiować i nie robić z siebie idioty
przeliczyłem się z tym, myślałem że będzie ciut łatwiej, a nie że np na 1 zajęcuiach z matmy babka wywoływała ludzi do tablicy do jakchś tudnych zadań..
@strike_lucky: Trzeba było może sie jakoś przygotować do tych studiów skoro miałeś taką przerwe ¯\(ツ)/¯
Mogłeś np ogarnąć etrapeza, zrobić powtórke z matury, a potem zabrać sie za materiał ze studiów...
@strike_lucky: za mną matma się ciągnęła na warunkach od 2go semestru więc rozumiem...20 lat temu to było. Zacznij realizować jakiś własny projekt i skup się na tym. To bardzo szeroka dziedzina ale można zacząć od czegoś co Ciebie interesuje. co do wiedzy to może z mojego chomika https://chomikuj.pl/wojciet12/Dokumenty/Manuale . polecam WebAssembly, Network Warrior, 2nd Edition (2011) - O'Reilly, Complete-NGINX-Cookbook-2019, i może Ubuntu Server Guide to jakieś 800-1000 stron na początek