Wpis z mikrobloga

Głupie wykopki weźcie już przestańcie się przekwalfikowywac na to IT.

Mówię wam kryzys jest, pracy nie znajdziecie.

Ja wiem, że na internecie są oferty na juniorów 7k do ręki i że wtedy wam się świeci lampka, że to przecież więcej kasy niż po 5 latach doświadczenia w 99% zawodów, ale musicie zrozumieć, że te firmy nie rekrutują, a tak se tylko dały ogłoszenie.

Weźcie już przestańcie niszczyć ten rynek. Jak nie pdjeliscie w wieku 19 lat studiów z IT to macie over, nawet nie próbujcie, po prostu pogodzicie się z porażka i idźcie robić na magazyn czy kuriera, bo ktoś mi musi paczki dostarczać.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#takaprawda #pracait #naukaprogramowania #java #programista15k #korposwiat #pracbaza
  • 15
  • Odpowiedz
@Gtx1650Ti: samą prawde napisales, ja jestem w branzy juz 12 lat i jestem zapalencem od kiedy pamietam, zaczalem bawic sie w programowanie w wieku 14 lat, a dopiero w tym roku udalo mi sie dobic do 9000 netto. Wiec rynek nie wyglada tak rozowo jak sie wydaje
  • Odpowiedz
nie pdjeliscie w wieku 19 lat studiów z IT to macie over,


@Gtx1650Ti: uf, dobrze ze zaczalem pracowac w IT w wieku nie pamietam, 27 lat jak uznalem, ze chce pracowac w IT ( ͡° ͜ʖ ͡°) juz myslalem ze trzeba bylo zaczac w wieku 12

Wbijajcie, miejsca jest duzo
  • Odpowiedz
  • 2
juz myslalem ze trzeba bylo zaczac w wieku 12


@peoplearestrange: 12 to trochę późno, mnie mama już w przedszkolu wysyłała na kurs programowania.

No nie powiem, że się nie dostaniesz do branży jak zaczynasz w wieku lat 12, bo możesz się dostać, ale łatwo nie będzie.
No a po za tym ktoś te CRUDY za minimalna krajowa musi klepać.
  • Odpowiedz
@Gtx1650Ti: moja siostrzenica chodzi na jakas robotyke z elementami programowania i jest zajarana, 7 lat. Ale nie dlatego ze ma zostac programistka tylko jako dodatkowe zajecie i wyglada to naprawde zayebiscie. Ja w jej wieku o tej porze to co najwyzej licytowalem sie, kto najwiekszego kasztana zebrał i ewentualnie patykiem w blocie rysowałem. A i tak pewnie dzisiejsze gnojki beda jojczyły, ze źle mialy za dzieciaka xD
  • Odpowiedz
Głupie wykopki weźcie już przestańcie się przekwalfikowywac na to IT.


@Gtx1650Ti: ja bym dodał, żeby ludzie przestali nazywać "naukę programowania" "przekwalifikowywaniem na IT". IT to nie tylko programowanie, a człek, który nauczył się tylko programować w IT znaczy tyle co kierowca taksówki w branży motoryzacyjnej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Ja w jej wieku o tej porze to co najwyzej licytowalem sie, kto najwiekszego kasztana zebrał i ewentualnie patykiem w blocie rysowałem. A i tak pewnie dzisiejsze gnojki beda jojczyły, ze źle mialy za dzieciaka


@peoplearestrange: z drugiej strony my narzekamy na brak możliwosci rozwoju w naszym wieku, a nasi dziadkowie w dziecinstwie pewnie musieli chować się przed bombami
  • Odpowiedz
@Gtx1650Ti: Zgadza się. Obecnie problem ze znalezieniem pracy maja juniorzy z expem 1-2 lata, a i wcześni mid'zi z dośw. 3 lata tez narzekają, że nie jest różowo. Wbicie teraz do branży bez doświadczenia, to praktycznie mission impossible.
Inna sprawa, że rynek teraz jest trochę przymrożony i firmy boją się zatrudniać. To się pewnie kiedyś zmieni. Tylko czy absolwenci bootcampów to odczują? Jeśli będzie ich za dużo, to raczej nie. A
  • Odpowiedz
@puffpuff: no tak, tylko od naszych dziadkow nikt nie wymagał byc pasjonatem od 9 r.z, przy czym obecne małolaty naprawde moga od 9 r.ż zainteresowac sie tematem xD jeszcze jak stary kuc czy inny inzynier. Pic rel syn chirurga plastycznego, tez pewnie go pchneli szybciej w elektronike. Jak ja bylem maly to moi rodzice nie wiedzieli, ze jest cos takiego jak programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) takze
  • Odpowiedz