Wpis z mikrobloga

Mircy taka kwestia: Mam upatrzone mieszkanie w powstającej deweloperce i chcę starać się o #kredyt2procent, natomiast nie mam wkładu własnego bo muszę najpierw sprzedać furę XD Auto wystawione, umiarkowane zainteresowanie ale nie sfinalizowałem jeszcze transakcji co myślę, nastąpi w przeciągu kilku tygodni.
Czy jakikolwiek bank daje możliwość zaciągnięcia #kredythipoteczny na mieszkanie z uwzględnieniem odroczonego wkładu własnego lub coś w tym stylu?
W sensie deklaruję czy podpisuję coś notarialnie, że w przeciągu dwóch miesięcy wpłacę 80k i pójdzie to na poczet kredytu?
NIE MOGĘ najpierw sprzedać auta a dopiero potem startować do kredytu jak normalny człowiek - sytuacja pilna i wyjątkowa.
#banki #nieruchomosci
  • 14
@ziomekz: W programie Bezpieczny kredyt 2% istnieje możliwość uzyskania kredytu bez wkładu własnego, na 100% wartości nieruchomości. Udzielana jest wtedy gwarancja przez BGK.

Do udzielenia kredytu z wkładem własnym nie jest wymagane jego posiadanie. Wkład własny jest deklarowany, natomiast warunkiem wypłaty kredytu będzie wpłata wkładu własnego na konto sprzedającego lub dewelopera. Jeśli harmonogram płatności danego dewelopera umożliwia późniejszą płatność to nie będzie z tym problemu. Wyjątkiem jest bank Alior który wymaga
@ziomekz: Bierz dofinansowanie z BGK i nie zwlekaj tyle ci powiem jak masz dobre mieszkanie. Płacisz za to jakąś śmieszną opłatę a wrzucenie kasy na konto oszczędnościowe da Ci 4x wiekszy zysk niż koszt kredo 2%
@szejk_wojak: XD
@marcpol
Deweloper nie robi problemu, jemu to tito byle do końca przyszłego roku mieli całość. Ale tak jak @GOHAN pisał muszę udokumentować wkład, którego na dzień dzisiejszy nie mam, czy jest inaczej i jak zadeklaruję to nie muszę tego w żaden sposób udowadniać? Czy wystarczy jakieś poświadczenie?
@bi-tek
Mieszkanie ponad 500k więc bez wkładu własnego mi nie udzielą.
@ziomekz: Ja napisałem "udokumentować" a nie "zadeklarować". Bank wymagał ode mnie potwierdzenia posiadania na koncie pieniędzy na wkład. Wystarczył w sumie zrzut ekranu z widocznym zegarkiem xD, jakby się nie dało tego edytować xD No ale wymagać wymagali.
Deweloper nie robi problemu, jemu to tito byle do końca przyszłego roku mieli całość. Ale tak jak @GOHAN pisał muszę udokumentować wkład, którego na dzień dzisiejszy nie mam, czy jest inaczej i jak zadeklaruję to nie muszę tego w żaden sposób udowadniać? Czy wystarczy jakieś poświadczenie?


@ziomekz: Tak, jak napisałem wkład własny jest deklarowany, nie musisz go posiadać w chwili składania wniosku. Wyjątkiem jest bank Alior, gdzie bank będzie sprawdzał, czy
@marcpol: Ale już muszę mieć ten wkład na koncie w momencie uruchamiania kredytu czyli w momencie pozytywnego rozpatrzenia wniosku tak? Czytałem na tagu, że różny jest okres oczekiwania więc istnieje ryzyko, że fura dalej nie będzie sprzedana jak np. będzie decyzja za miesiąc.
Jest jakaś opcja na wpłacenie deklarowanego wkładu już PO uruchomieniu kredytu czy żaden bank na coś takiego nie pójdzie?
@ziomekz: Nie jest wymagany do wydania decyzji kredytowej i podpisania z bankiem umowy, ale jest wymagany jest do uruchomienia, czyli wypłaty kredytu. Wypłata kredytu następuje po podpisaniu z bankiem umowy, spełnieniu warunków do wypłaty oraz złożeniu dyspozycji wypłaty. Czas na uruchomienie kredytu zależy od konkretnego banku, ale zwykle jest na to co najmniej 30 dni od daty podpisania umowy. Wliczając w to czas na wydanie decyzji i czas na podpisanie umowy
@sylwia-SS: A co w tym dziwnego skoro bank daje taką możliwość? Znaczenie ma możliwość finansowa na spłatę rat a nie sama wysokość wkładu własnego lub jego brak. Jakie znaczenie ma czy staram się o kredyt na 700k mając 200k wkładu czy o 500k nie mając wcale?