Wpis z mikrobloga

#druk3d #kiciochpyta #technologia #artillery #hornet #artilleryhornet
Mirki, mam problem. Mam od kilku miesięcy Horneta, do tej pory drukowała fajnie, ale od kilku dni robi mi jakieś dziwne fale Dunaju w pionie. Wie ktoś może jak to mogę poprawić? Czyściłem śrubę osi Z, nasmarowałem ją szczodrze smarem silikonowym, przy użyciu znalezionego na Thingiversie narzędzia sprawdziłem i wyregulowałem napięcie pasków na osiach X i Y, wymieniłem dyszę, przeczyściłem cały hotend (jak się okazało, stopiła się rurka teflonowa, wydłubywanie tego z heatbreaka super sprawa...), założylem z powrotem skarpetę, bez której było to samo. Wszystkie łożyska dokręcone, nasmarowane olejem wazelinowym. Wypoziomowałem stół, pierwsza warstwa wychodzi idealnie. Używam Cury 5.4.0. Uźywałem Marlina 2.0.7.2, w ten weekend podniosłem go do 2.1.2, nie pomogło.
Druk 60mm/s, 200° dysza, 60° stół, z tego co widziałem to temperatura taka jest utrzymywana cały czas. Retrakcja 4mm, wiem że wysoka, ale sznurkowanie w takiej konfiguracji nie istnieje.
Pomożecie, podpowiecie? Z góry dzięki.
Przemasu - #druk3d #kiciochpyta #technologia #artillery #hornet #artilleryhornet
Mirk...

źródło: temp_file5250160579932128246

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Przemasu: na tym etapie to chyba pozostaje tylko wymiana drukarki.

Żarty żartami (ʘʘ) czy te linie zawze występują na tych samych wysokościach? Testowałeś inne infille? Czy na starych plikach dzieje się tak samo?
  • Odpowiedz
@Przemasu: to je Artillery, tego nie pomalujesz. Masz Z wobble - albo ci się poluzowały śruby które ramę od Z trzymają w korpusie (albo jak gniazda na śruby mogły się wyrobić i trzeba przegwintować) albo lead screw przestało być proste (to akurat nagminne w tych drukarkach), albo rolki się wytarły i zrobiły jajka (też nagminne), albo paski się poluzowały z lekka...
  • Odpowiedz
  • 0
@sirgorn W sumie... Tak. Przykładałem wydruk do wydruku i mniej więcej były koło siebie. Nie było to identyczne, ale 2-3 linie się pokrywają.
Inne infille to samo, mogę jeszcze spróbować przywrócić Curę do fabryki i przetestowac PrusaSlicera.
@Podstarzaly_Mandalorianin Wydrukowałem wczoraj to
https://www.printables.com/pl/model/288916-artillery-hornet-z-axis-holder
Spróbuję to dzisiaj zamontować i zobaczę czy to coś pomoże.
  • Odpowiedz
  • 0
@rosso_corsa Sprawdzę to, mam jeszcze dwa zapasowe łożyska to sprawdzę czy się nie wykrzywiły. Wezmę z roboty kompresor i spróbuję jeszcze przedmuchać zakamarki tu i ówdzie.
  • Odpowiedz
@Przemasu: spróbuj wyjąć cały lead screw i przetoczyć po stole; jak będzie 'buksować' to znaczy że pręt nie jest prosty, a wygięty.

ewentualnie spróbuj manualnie podnosić poprzeczkę z ekstruderem na wyłączonej drukarce i wyczuć czy w którymś momencie nie ma wyraźnego oporu, i w tym miejscu obejrzeć śrubę
  • Odpowiedz
  • 0
@witam_witam Kręciłem z poziomu Marlina i ręcznie - oporów po drodze nie ma. Na oko śruba idzie równo w pionie cały czas bez żadnych uskoków. A że na oko to człowiek w szpitalu leży to jeszcze ją wykręcę i sprawdzę jak podpowiadasz.
  • Odpowiedz
  • 1
@witam_witam @rosso_corsa @Podstarzaly_Mandalorianin @sirgorn
Wracam do tematu z dobrą nowiną. It's alive! :)
Wyczyściłem jeszcze raz śrubę, tym razem się wściekłem i zrobiłem to DRUCIAKIEM KUCHENNYM a nie jak poprzednio ręcznikiem papierowym + rod cleaner z Thingiverse i co chyba najważniejsze, ODSUNĄŁEM NAKASTLIK NA KTÓRYM STOI DRUKARKA metr od okna, gdzie go przeturlałem 2 tydnie temu.... W życiu nie pomyślałbym, że takie umiejscowienie drukarki będzie miało wpływ na druk.... Człowiek się całe
Przemasu - @witamwitam  @rossocorsa  @Podstarzaly_Mandalorianin  @sirgorn 
Wracam do ...

źródło: temp_file8721091977630617274

Pobierz
  • Odpowiedz
@Przemasu: Cześć. Również mam ten model.
Czy u ciebie hotbed też się giba jak go podważysz palcem pod prawym dolnym rogiem? (tam gdzie jest logo firmy)

Nie wiem czy to normalne, czy po prostu mam jakieś luzy
  • Odpowiedz
  • 0
@maniok: Hmm...u mnie nic się nie giba, ale jeżeli tak się dzieje, to posprawdzaj i mocno dokręć śruby pod stołem (jest tam kilka nakrętek, dokręcisz to dołączonym kluczem).
  • Odpowiedz
  • 0
@Przemasu: Oczywiście po tym będziesz musiał wypoziomować rogi stołu pokrętłami.
@maniok BTW, dalej masz szklany, oryginalny stół? Nie wiem czemu, ale przestały mi się druki trzymać na szkle. Tydzień z hakiem było zajebiście, potem przestało po jakimś długim, 18-godzinnym druku. Robiłem co mogłem, izopropanol, płyn do szyb, garów, łzy prawiczka, wódka weselna, suszenie filamentu - za cholerę nie miałem adhezji. Teraz mam to gdzieś, bo wymieniłem szkło na PEI od Creality,
  • Odpowiedz
@Przemasu: Dokręciłem tą która była najbliżej gibającego się rogu i jest teraz stabilnie. Dziękuję za radę. Dzisiaj też wymieniałem koło w ekstruderze bo to plastikowe już się zaczęło wycierać. Jakich używasz testów do poziomowania stołu?
  • Odpowiedz
  • 0
@maniok: Też zamówiłem to kółko do ekstrudera, chyba też mi się starło i czasem przy wymianie filamentu się zatrzymywał i przecierał. Czekała mnie wtedy zabawa z rozkręcaniem ekstrudera i szukanie zaginionej sprężynki...
Jeśli chodzi o test, to żadnego :) Robiłem to szczelinomierzem, ale IMHO lepiej to idzie na kartkę papieru. Wyczaiłem jaki circabout ma być opór dysza-kartka-stół (bardzo mały!) i to starcza. Kilka okrążeń i staram się powtórzyć taki sam opór
  • Odpowiedz