Wpis z mikrobloga

#druk3d #kiciochpyta #technologia #artillery #hornet #artilleryhornet
Mirki, mam problem. Mam od kilku miesięcy Horneta, do tej pory drukowała fajnie, ale od kilku dni robi mi jakieś dziwne fale Dunaju w pionie. Wie ktoś może jak to mogę poprawić? Czyściłem śrubę osi Z, nasmarowałem ją szczodrze smarem silikonowym, przy użyciu znalezionego na Thingiversie narzędzia sprawdziłem i wyregulowałem napięcie pasków na osiach X i Y, wymieniłem dyszę, przeczyściłem cały hotend (jak się okazało, stopiła się rurka teflonowa, wydłubywanie tego z heatbreaka super sprawa...), założylem z powrotem skarpetę, bez której było to samo. Wszystkie łożyska dokręcone, nasmarowane olejem wazelinowym. Wypoziomowałem stół, pierwsza warstwa wychodzi idealnie. Używam Cury 5.4.0. Uźywałem Marlina 2.0.7.2, w ten weekend podniosłem go do 2.1.2, nie pomogło.
Druk 60mm/s, 200° dysza, 60° stół, z tego co widziałem to temperatura taka jest utrzymywana cały czas. Retrakcja 4mm, wiem że wysoka, ale sznurkowanie w takiej konfiguracji nie istnieje.
Pomożecie, podpowiecie? Z góry dzięki.
Przemasu - #druk3d #kiciochpyta #technologia #artillery #hornet #artilleryhornet
Mirk...

źródło: temp_file5250160579932128246

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@maniok: Tu masz instrukcję richtig fest dokładnej kalibracji stołu i pierwszej warstwy. Z moim krótkim lontem w połowie procedury od 6:10 cały ten kram poleciałby przez okno :)
Przemasu - @maniok: Tu masz instrukcję richtig fest dokładnej kalibracji stołu i pier...
  • Odpowiedz