Wpis z mikrobloga

Pytanie z kategorii 100% na serio, chciałbym dowiedzieć się jaka logika stoi za obecnym stanem rzeczy:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego urzędy są otwarte w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych, kiedy większość ludzi jest w pracy? Dlaczego nikt nie przepchnął zmiany godzin na np. 12-20, tak żeby każdy mógł załatwić sprawę, tylko trzeba brać wolne w pracy żeby udać się do jaśnie pana urzędnika?

#pytanie i trochę #zalesie
  • 154
  • Odpowiedz
@techno_mojsze: jeśli mnie pamięć nie myli to w UK były chociaż do 18 a nie ku*wa otwieramy jak wszyscy jeszcze śpią o 4 najlepiej i o 12 cyk zamykamy dla kilentów, pora na csa
  • Odpowiedz
  • 0
@rar No właśnie prawa ustalają urzędnicy, bo zwróć uwagę , że większość polityków jest związana bardziej z machiną urzędniczą niż innymi grupami społecznymi. Politycy stoją na wyżynach władzy wykonawczej, a drugą nogą we władzach ustawodawczych.
  • Odpowiedz
  • 0
@techno_mojsze: co więcej nie działają w sobotę, gdy wiele zawodów im podobnych tak


@N331: Mam tych złych urzędników w rodzinie, więc podam dane z pierwszej ręki.

Czasem pracują w soboty, gdy np. odrabiają jakiś dzień. I zawsze w taką sobotę jest najmniej petentów, a czasem nie ma ani jednego przez całą sobotę.
  • Odpowiedz
@techno_mojsze urzędów już dawno nie powinno myć. Wiele rzeczy jak nie wszystkie jakie potrzebowałem załatwić z wyjątkiem paszportu można załatwić online. Zamiast molochów z setkami tysięcy nierobów którzy są kosztem dla nas jako obywateli jedna dwie budki typu kiosk, niech będzie tam w środku jeden ciec który przyjmuje typów i typiary którzy nie ogarnia internetowe i tyle
  • Odpowiedz
@Arsenazo: nie no, klikę sztucznie zaniżającą podaż lekarzy, a co za tym idzie zaniżającą poziom opieki zdrowotnej w kraju dla własnych korzyści finansowych to zawsze #!$%@?ć.
Jednakże: jak ktoś jest chory to przecież i tak nie pracuje, więc co za różnica, na którą godzinę pójdzie do lekarza?
  • Odpowiedz
A prawda jest taka, że w urzędach od paru lat ludzi do pracy zwyczajnie brakuje. Nie jest już do w ogóle atrakcyjna praca, obowiązków masz z roku na rok coraz więcej. Nikt się do roboty za niską pensję nie kwapi i czasy gdy się śledzika odwalało w piątek po 12 to już dawno minęły. Z roku na rok kolejne obowiązki, coraz mniej ludzi do pracy, coraz większe skomplikowanie prawa.

wykonuje swoje obowiązki służbowe także z małymi gminami gdzie masz po 2-3 urzędników w danej komórce. I to właśnie tam są w największej dupie z pracą bo zadań mają tak samo dużo a fundusze ograniczone. W dodatku przez ograniczone fundusze nie mogą za bardzo zatrudnić więcej pracowników.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: To co piszesz to prawda odnośnie zakresów obowiązków w niektórych wydziałach zwiększeniem ilości zadań ze szczebla centralnego na samorządowe.
Natomiast niezależnie czy praca jest monotnna, upierdliwa bez czasu na kawkę itp. to tak jak pisze
  • Odpowiedz
Na przykład część grażyn siedzi 6-14 a część 16-24


@zeszyt-w-kratke: no i byś zawsze trafił do tej grażyny, która akurat zajmuje się inną sprawą. Sprawę musisz załatwić u tej konkretnej, co prowadzi twoją sprawę, a nie u każdej innej.
  • Odpowiedz
@techno_mojsze: Bo urząd to normalne biuro, które pracuje w normalnych dla biur godzinach czyli ok. 7-15 od poniedziałku do piątku (kiedyś tak było za PRL, obecnie ten czas się w firmach przesuwa do 8-16 albo 9-17, w urzędach zostało jak było). Dlaczego w tych godzinach się działa? Bo wtedy jest naturalne światło. Nikt normalny przecież nie chce pracować w nocy.
Pamiętaj że urząd to nie tylko okienka dla ludu do
  • Odpowiedz