Wpis z mikrobloga

Pytanie z kategorii 100% na serio, chciałbym dowiedzieć się jaka logika stoi za obecnym stanem rzeczy:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego urzędy są otwarte w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych, kiedy większość ludzi jest w pracy? Dlaczego nikt nie przepchnął zmiany godzin na np. 12-20, tak żeby każdy mógł załatwić sprawę, tylko trzeba brać wolne w pracy żeby udać się do jaśnie pana urzędnika?

#pytanie i trochę #zalesie
  • 154
  • Odpowiedz
  • 22
@sberatel: Max jaki widziałem to w niektórych urzędach 2 dni gdzie są otwarte do 17, ale to i tak nie wszędzie. I racja, że masę można załatwić online, ale wciąż nie wszystko i czasem niestety trzeba się wybrać do urzędu osobiście.
  • Odpowiedz
Dlaczego nikt nie przepchnął zmiany godzin na np. 12-20


@techno_mojsze:

Przecież urzędniaki nigdy w żuciu nie będą siedzieli od 12-20 w robocie xD

tylko trzeba brać wolne w pracy żeby udać się do jaśnie pana urzędnika?


Tak właśnie jest od X lat. Gdzie w takim urzędzie taka Grażynka od 12 do 20 bedzie siedzieć? xD
  • Odpowiedz
@techno_mojsze: wystarczyło by wprowadzić pracę zmianową w urzędach i tyle. Na przykład część grażyn siedzi 6-14 a część 16-24 z resztą nie wszyscy pracują też 8-16 bo są ludzie którzy pracują na zmiany różne więc im wtedy dzień pasuje. Jeżeli miałoby to być odpowiednio dla obywatela to urząd musi byc przez cały dzień otwarty od rana do wieczora.
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Też tak chciałem to dowiedziałem się że żeby załatwić sprawę u mnie w USC to muszę telefonicznie się umówić na wizytę. No i umawiając się dostałem info, że ofc każdy petent umawia się na ten dzień na godzinę 16-17, więc mi zostaje 10 rano ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba że poczekam parę tygodni, to może mnie wepchną gdzieś
  • Odpowiedz