Wpis z mikrobloga

Hejo Mireczki. Kiepska sprawa - Tata mojego kolegi został niedawno zdiagnozowany z rakiem jelita grubego, niestety również z przerzutami na wątrobę. Kolega szuka wszelkich przydatnych informacji, kontaktów, ludzi doświadczonych w tego typu leczeniu. itp. Ktoś coś? Jakakolwiek pomoc na wagę złota (,). Dog bless!

#rak #nowotwory #choroby #pytanie #lekarz
reconn - Hejo Mireczki. Kiepska sprawa - Tata mojego kolegi został niedawno zdiagnozo...

źródło: 3ca6da58-scalecrop-840x350

Pobierz
  • 44
@reconn: mój dziadek to miał. Wycięli kawałek jelita i założyli stomie. Dodatkowo leczył się rosyjskimi metodami czyli czarny orzech + nafta. Dawali mu po operacji 4 lata życia a minęło już 14.
@Mr-Right: polipy nie dają żadnych objawów. Nie bolą i nie widać ich na USG. Na USG generalnie nie zbadasz jelit, ani grubego ani cienkiego. Najlepsze badanie grubego to kolonoskopia gdzie lekarz widzi żywy obraz w ultra HD całego jelita od środka i gdy znajdzie polipa usuwa go koagulacyjnie (wypala pętelką) i bierze do badania histopatologicznego. Rak jelita grubego u facetów to druga po raku płuc zabójca rakowy z tego co kojarzę