Wpis z mikrobloga

Hej chłopaki, mam to was pytanie, czy farma smartfonów proxy w PL jest legalna? o co chodzi - kupuje np: 20 telefonów, rejestruje 20 simek na siebie (full legal zero kombinatorstwa), instaluje apkę i z moich telefonów robi się każde inne IP, czyli proxy. Nie wiem czy to legalne czy nie, ja z tym nie nie robie, aby to że sprzedaje to zagranicą, a przez telefony przechodzi tylko ruch.

#pytanie
#programowanie
#komputery
#it
#zarabianie
  • 12
@rastowy: jesteś z tym jakoś związany? owszem niby to jest legalne, ale co mnie interesuje kto co robi z mojego IP? przecież taki ruch czyli zagranica - PL IP - jakiś cyrk, co mnie to może interesować? nie ja odpierniczałem. W internecie jest sporo tego typu stron gdzie rejestruje się swoje proxy i masz z tego $$. No nie wiem jak to właśnie u nas jest, może na siłę chce "łatwy
@OscarGoldman dokładnie jak kolega wyżej napisał - jeżeli ukrywasz swoje IP to prawdopodobnie masz ku temu powód.
Co jeśli korzystając z Twojego IP ktoś będzie sobie rozpowszechniał dziecięce p**no albo włamywał się na konta bankowe/okradał ludzi? Wtedy powinno Cię zacząć interesować, co kto tam robi, bo jako pierwszego to Ciebie zawiną o 5 rano smutni panowie. A jak im powiesz że nie wiesz kto z tego korzystał to kto wie co Ci
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: pewnie masz racje, raczej na 100%, jestem tylko ciekaw jak to obchodzą strony które oferują "pośrednictwo" w sprzedaży priv IP, czy dają jakąś gwarancję że jakiś cyrk się odwali. Widzę że są takie które dają do pewnych zastosowań IP a nie to TOR-a czy innych cudów, no ale co ja tam będzie się pakował w bagno. Każdy wie że dość łatwy pieniądz ma jakieś haczyki, bo suma sumarum można by
@OscarGoldman dokładnie. W końcu karta rejestrowana na Ciebie.

Tak samo możesz iść do banku i złożyć konto bankowe i sprzedać je komuś.
Hipotetycznie kupuje od Ciebie takie konto i włamując się komuś innemu - przelewam sobie pieniądze ofiary na Twoje konto -> z którego szybko gdzieś wypłacam.

Jak myślisz, gdzie najpierw przyjedzie Policja szukać sprawcy?

Tak samo jak konto na allegro - zakładasz na swoje dane i sprsedajesz konto - ja wystawiam
na siebie simkę i sprzedasz dalej i jak ktoś coś odwali to też leci to na mnie?


@OscarGoldman: Przecież operator zarejestrował tą simkę na ciebie więc policja zapuka do ciebie. Po to w ogóle wprowadzili to prawo że musisz simki rejestrować na konkretną osobę. Kiedyś nie było takiej potrzeby, ot każde dziecko mogło kupić sobie setkę starterów. A policji nie będzie interesować tłumaczenie że proxowałeś dla kogoś ruch (żeby oni jeszcze
20 telefonów, rejestruje 20 simek na siebie (full legal zero kombinatorstwa), instaluje apkę i z moich telefonów robi się każde inne IP, czyli proxy


@OscarGoldman: nie jest to nielegalne, tylko niezgodne z regulaminem prawie każdego operatora w tym kraju i mogą Ci od każdej takiej simki #!$%@?ć taką karę, że będziesz wolał iść do więzienia xD
@OscarGoldman: zgodnie z prawem wtedy staniesz się operatorem telekomunikacyjnym, więc jak Policja zapuka to musisz podać kto tego dnia i o tej godzinie łączył się z tego numeru. O ile nie bardziej poważne problemy. Taka sama zasada jakbyś odbierał i przelewał komuś innemu pieniądze ze swojego konta, robisz po prostu za słupa.