Wpis z mikrobloga

@Czesterek: nie ma, strefa gazy graniczy jedynie z Izraelem Egiptem i morzem. Izrael daje przepustki tylko pracującym w Izraelu, a Egipt zamknął granice, bo boi się, ze 2,5 mln uciekinierów zdestabilizuje kraj. Realnie stamtąd nikt nie może wyjechać, kiedyś jeszcze jakieś karetki pogotowia itp wyjątkowe sytuacje umożliwiały, od kilku lat nie ma szans.
@Obruni: Fajnie piszesz o biednych Arabach nękanych przez Żydów, a jakoś zapominasz że wcześniej sytuacja była tam zgoła odmienna. Żydzi stamtąd zniknęli bo byli eksterminowani przez Arabów, bo ci nie chcieli się zgodzić na jakieś tam roszczenia terytorialne Żydów (i historia zatacza koło). Konflikt tam ma bardzo stare korzenie i nam ciężko jest go ogarnąć więc oceniamy bieżącą sytuację, no bo co możemy zrobić. Nie ma tam tych „dobrych”.
@Obruni: przecież w Warszawie też żyje 2,2 miliona ludzi na terenie porównywalnym z Warszawą. Co prawda mogą wyjść po świerzą dostawę słoików, ale dzięki chowu kolatkowemu też panuje przeludnienie, brak perspektyw i drożyzna. Ale jakoś kupują te swoje sojowe latte i się nie buntują. Choć faktem jest, że bandy na warszawskich tablicach powodują ogólne obrzydzenie w górach i nad morzem.
@Kumpel19:
Sam się nie znam, ale mam znajomego, co zawsze kilka miesięcy w roku spędza w Izraelu, mam tam znajomych i tak dalej. Nie wiem, czy jest Żydem, czy nie. Za to na pewno jest trochę stronniczy, ale może taki osobisty przekaz jest coś warty.
Z tego co mi on opowiada to Palestyńczycy to w większości patusy, lenie i nieroby co liczą tylko na socjal. Ponoć Izrael daje im szansę na
@Obruni: Co ty bredzisz? xD taka sytuacja nie miala miejsca xD arabska generalicja kazala arabom wyniesc sie z ich domow bo armie szybko mialy rozprawic sie z Zydami. Coz, wyszlo inaczej wiec to normalne ze w Wojnach traci sie ziemie. Dokladnie tak jak Zydzi stracili ja na rzecz rzymian, babilonczykow, macedonczykow itd itp... A to ze odzyskali to juz nie moja wina ze cie boli dupa.
@Obruni: a no i prawie zapomnialem. IDF i izraelczycy wyszli z Gazy w 2005 zeby te bestie mogly same sie rzadzic. Mial byc drugi Katar no a jest druga Somalia. Dalej zapewnial im wode, Internet, prace, jedzenie, prad. Get to motzno xD Co robi Hamas wybrany jedynych wyborach w Gazie? #!$%@? rakietkami w Izrael i w swoich xD np. akcja ze szpitalem. No wybuchlo im pod nosem i Oczywiście 500-1000 zmarlych