Wpis z mikrobloga

Pracuje w #korposwiat już od 3 lat jestem młody mam 24 lata, a już mam dość etatu, czuję, że to nie jest dla mnie, czuję, jak życie ucieka przez palce a mimo dobrych zarobków nie czuję tego, czas wolny jest dla mnie waznejszy, lubie swoją pracę ale wszystko muszę wokół niej uzależniać, kręcę na boki kilka biznesów, typu e-commerce czy marketing które spokojnie już teraz by mi wystarczyły, ale wpadłem na pomysł może szalony, zawsze gdzieś kręciło mnie barberstwo, chciałbym spróbować zostać barberem, i oczywiście iść na swoje mam środki, mam duży background by z miejsca stać się liderem w moim małym mieście, sam korzystam z takich salonów znam potrzeby i preferencje, co myślicie jest to szalone? Prwcowlabym po 6h dziennie, z czasem powoli bym się wycofywał zatrudniając kolejne osoby

#biznes #praca #korpobitch #korpo #pracbaza #barber
  • 17
  • Odpowiedz
I co w tym złego?


@onepnch: Zero rozpoznania i znajomości realiów branży. Gastronomia to koszmar i mało kiedy biznes.
@PanNieznanypl W twoim przypadku wygląda na to że masz ten sektor zbadany, koszty na wejściu będą duże. Pytanie czy w małym miasteczku jest wystarczający na to popyt? Wg mnie z pewnością spróbuj!
  • Odpowiedz
@PanNieznanypl jeśli znasz rynek, ogarniasz tę branżę, umiakbys w to wejść to co za problem? Ja akurat jestem etatowcem, ale gdzieś tam "coś swojego" się przewinęło i jeśli słyszę, że ktoś chce zacząć swój biznes, ja do tego zaplecze to nic tylko życzyć powodzenia. Jak się nie uda to się zawiniesz i #!$%@?. Lepiej tak niż później żałować, że się nie spróbowało.
  • Odpowiedz
@Bumelante: nie każdy jest wyrobnikiem systemu, niektórzy mają ambicje, a potem smutni jadą swoim polo do pracy mijając kogoś z mercedesa który ma czas żeby w ciągu dnia zjeść sobie na mieście a nie 15 minutowej przerwie w stołówce
  • Odpowiedz
@PanNieznanypl: próbuj chlopie, jestes finansowo jakos zabezpieczony a zawsze gdy nie wypali to mozesz wrocic do czegos
lepiej sprobowac i potem zalowac, niz zalowac ze sie nie sprobowalo
i wyslij namiary na priv to wpadne mnie zetniesz xD
  • Odpowiedz
@PanNieznanypl: pamiętaj, że oprócz barberbow są też starsze panie na osiedlach, które obetną włosy za 15zl i dużo osób chodzi do nich od lat. Barber za 60zl+ ich nie przekona. Zrób rozeznanie najpierw i to konkretne
  • Odpowiedz
życie ucieka przez palce a mimo dobrych zarobków nie czuję tego, czas wolny jest dla mnie waznejszy, lubie swoją pracę ale wszystko muszę wokół niej uzależniać, kręcę na boki kilka biznesów, typu e-commerce czy marketing które spokojnie już teraz by mi wystarczyły, ale wpadłem na pomysł może szalony, zawsze gdzieś kręciło mnie barberstwo, chciałbym spróbować zostać barberem, i oczywiście iść na swoje mam środki, mam duży background by z miejsca stać się
  • Odpowiedz
  • 0
@PanNieznanypl
Ok, sam w zawodzie jestem już dwa lata i zaczynałem w twoim wieku, więc da się. Mam już baze klientów która pozwala na wyrobienie tych 13-15k utargu brutto miesięcznie pracując standardowe godziny etatowe. Jednak musisz zdać sobie sprawę z kilku rzeczy.
Zanim zaczniesz ogarniać musi minąć dużo czasu - przede wszystkim musisz strzyc codziennie i to więcej niż 6 godzin, wręcz do porzygu. Zwłaszcza na swoim praca po 6 godzin i
  • Odpowiedz
@PanNieznanypl: nigdy nie przestanie mnie śmieszyć i dziwić jednocześnie, jak ktoś może powiedzieć, że ta druga osoba ma lepiej bo jeździ takim autem, mieszka w takim domu, jeździ na wakacje dwa razy w roku itp. Często kosztuje to tych ludzi masę czasu (którego się nie kupi) relacje z bliskimi, młodość i inne (nie wspominam o tych co dostali od starych, wygrali w totka czy ukradli, choć ci ostatni też musieli dobrze
  • Odpowiedz
@Bumelante: nie każdy jest wyrobnikiem systemu, niektórzy mają ambicje, a potem smutni jadą swoim polo do pracy mijając kogoś z mercedesa który ma czas żeby w ciągu dnia zjeść sobie na mieście a nie 15 minutowej przerwie w stołówce


@PanNieznanypl: Widać żeś młody i głupi XD Będąc samodzielnym Barberem będziesz zasuwał od rana do wieczora. Klienci przychodzą do ciebie po pracy więc praca od 8-16 odpada. Raczej praca od 8
  • Odpowiedz