Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odpisywałem ale jutro pewnie będzie draka w robocie i będzie mnie punktować. Ławy i stopy zalewane wczoraj, temperatury bardzo pluszowe więc nie ma mowy o wpływie zimna na beton. Na tyle ile było to możliwe przykryte folia budowlaną. Jaka może być przyczyną takich pęknięć? #budowa #budownictwo #budujzwykopem #budujzchaferem #inzynieria
No i czy można to tak zostawić?
mizabud - Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odp...

źródło: temp_file8662005317344236500

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • 0
@mizabud i wrzuć screena wztki bez danych węzła i odbiorcy, bo to wygląda na rzadziochę, a pewnie miało był S3. U mnie na budowie którą projektowaliśmy to cemex dostarczył gówno, przyznali się, trzeba było wzmacniać i zrobiliśmy projekt do tego. Tutaj takie rysy nie powodują zmniejszenia nośności ( zakładając że klasa betonu w ogóle wyjdzie, bo może #!$%@? za dużo wody), jedynie jakbyś miał agresywną wodę to byłby przypał bo zacznie korodować
  • Odpowiedz
@krolcz inspektor każe wykonać iniekcje i tyle. Z resztą ławy chyba nie były projektowane na kasę ekspozycji XA.
Gdyby to była płyta w TBW to by był #!$%@? dym xD ale zazwyczaj firmy od TBW mają własnych technologów co receptę opracowują.
@Docent_Jan_Mula kto nie przepinał silosów w środku betonowania ten nie wie co to życie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Dueil_angoisseus
inspektor każe wykonać iniekcje i tyle.

Że zdjęcia wygląda jakby te rysy były tuż obok siebie a nie wiadomo na jakiej to jest powierzchni- jak to jest na całej powierzchni ław to iniekcja jest delikatnie mówiąc probrlmatyczna. Rysa wygląda jakby już przekroczyła 0.3mm, co spowoduje że i tak będzie korodować zbrojenie jeżeli nie zainiektuja- a skoro od góry jest taka rysa, to od dołu pewnie też, więc dupa blada
  • Odpowiedz
@krolcz mordo to nie strop a nawet jakby to rysa zatrzyma się na zbrojeniu. Z resztą w przypadku stropu jak nie przechodzi na wylot to i tak się te na górze domkną trochę jak zacznie strop pracować w docelowym schemacie statycznym dlatego też mierzy się rysy od dołu zawsze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dueil_angoisseus skąd niby wiesz że na zbrojeniu się zatrzyma? Jeżeli się nastąpiło rozciąganie skurczowe w tej ławie leżącej na ziemi to rozciąganie występuje na całej wysokości przekroju. Jest kilka przypadków gdzie takie istotne rozciąganie w ławie występuje. Jest też ustalona minimalna powierzchnia zbrojenia w zależności od grubości płyty, klasy betonu i wytrzymałości stali zbrojeniowej żeby temu przeciwdziałać. Fajnie by było jakby OP wrzucil zdjęcie większego kawałka. A w przypadku stropu obszar nad
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@krolcz @cebula_prazona @Dueil_angoisseus @CybernetycznyMozgKorwina @Docent_Jan_Mula @welonka @welonka @Branco_Amigo @dyzenteria @chodznapole @xxx_XXX_xxx
Trochę czasu to trwało ale już jestem ;)
Za dużo do opowiadania nie mam z "różnych" powodów. Na szczęście beton jest zamawiany przez inwestora i to on będzie się dalej skaleczył z betoniarnią odnośnie kosztów jakie ponieslismy/poniesiemy. My że swojej strony zrobiliśmy odwierty żeby sprawdzić głębokość zarysowań. Opinia jest uspokajająca. Cześć rys można pominąć, cześć ulegnie samozasklepieniu ale pewne powierzchnię należy
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Mam nadzieję że nie pominąłem nikogo zainteresowanego. Zdjęć czy nagrań nie moge niestety więcej wrzucić.
  • Odpowiedz