Wpis z mikrobloga

Wykop zasrany jakimiś pseudoartykulami o cpk jako wspaniała inwestycja.
Tak jak Ostrołęka, która miała zarabiać i podnieść Polske z kolan, a upadła na swój głupi pisowski ryj.
Pisiory my wiemy, że już pokupowaliscie sobie działeczki na tym terenie i przewaliliscie astronomiczne pieniądze podatników na to gówno, a lista was nienazartych nierobów dalej ciągle rośnie. Nie zesrajcie się z tym promowaniem cpk i pogódźcie się, że wasze katastroficzne rządy dla kraju się skończyły i nie będzie dojenia Polski, jak mówił andrzejek : Dojną ojczyznę racz nam wrócić Panie.
#bekazpisu #wybory #polityka
  • 85
  • Odpowiedz
@Wynoszony: wszystko co tam jest napisane opiera się tylko i wyłącznie na excelowym słupku z nazwą wzrost. Nie ma ani jednego słowa o tym w jaki sposób ma on być zrealizowany, w jaki sposób to lotnisko ma konkurować z już istniejącymi?
Ja wiem, że wszystkie strategie rozwoju zawsze wyglądają pięknie ale to co jest opisane w tym poście nie uwzględnia jakichkolwiek zagrożeń czy czynników zewnętrznych poza nieskończonym wzrostem wszystkiego ( ͡
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: i co w związku z tym? To jest dalej 12mld, które zamiast tego może pójść na EJ, czy cokolwiek innego. Takie pojecie jak "koszt utraconych korzyści" jest Ci znane? Tak jak mówiłem, fajnie jest się bawić w bajania o mega zyskach w 2069 roku, ale polecałbym jednak zejść na ziemię, spojrzeć jak obecnie wygląda Polska i na czym się powinniśmy skupiać. Serio jest dużo do zrobienia w edukacji, medycynie, energetyce,
  • Odpowiedz
problemem nie jest sama idea inwestycji tylko jej wykonanie i kto za to odpowiada.


@a4z4a4: Tam poza "przyda się nowe lotnisko i terminal cargo"jest #!$%@? wszystko na etapie planowania.

- lokalizacja
- założenie, że równolegle zostaną zbudowane linie kolejowe do tego gówna żeby dowieźć pasazerów
- ignorowanie obecnie istniejących portów, które #!$%@? wie po co budowano za PiS-u ub modernizowano (Radom, Gdynia) lub stoją #!$%@? prawie nieużywane (Bydgoszcz - temat cargo
  • Odpowiedz
ty wiesz że przekleiłeś ten sam copy-paste z tłiteraka, do której drugi pisowiec linkował? :D


@pogromca_krasnali: ale pisowcem to mnie nikt dawno nie nazwał xD W poprzednim poście jadę po Kaczyńskim a teraz zgadzam się z jedną z rzeczy, które PiS wprowadził i już jestem moherowym beretem, albo botem Mateckiego xD
  • Odpowiedz
@tonawegla: dobrze napisane, to jest potęga Power Pointa i Excela :) #!$%@? z tym że te raporty w EY, czy innym podobnym, przygotowywują często jacyś ludzie ze 2 lata po studiach, którzy w życiu nie brali udziału w żadnym dużym projekcie infrastrukturalnym. Ważne że w Excelu wyszło, że jak ekstrapolujemy wzrost z ostatnich 5 lat na kolejne 30, to będzie ok :)
  • Odpowiedz
@pogromca_krasnali: @tonawegla @tsumazi @jukel @wezsepigulke
Daleko? Blisko!
A po co Turcy zrobili drugie lotnisko w Stambule?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Stambu%C5%82

49% inwestycji CPK pokrywają prywatne firmy
Czy myślicie że nie mieli na co kasy wydać? Jak prywatne firmy inwestują to jest zajebisty znak

Przeczytajcie ten post i ludzie ambicji trochę, trzeba zrobić dużo ale od na dupie siedzenia, nic się nie zmienia!
Wynoszony - @pogromcakrasnali: @tonawegla @tsumazi @jukel @wezsepigulke 
Daleko? Blis...

źródło: Screenshot 2023-10-22 at 10.00.13

Pobierz
  • Odpowiedz
49% inwestycji CPK


@Wynoszony: powtarzacie ten slogan do upadłego, ale uwaga łamiącą wiadomość dla Ciebie: 49% odnosi się do udziałów w inwestycji. To że ktoś ma 49% udziałów nie koniecznie oznacza, że będzie ponosił 49% kosztów inwestycji :)
  • Odpowiedz
Daleko? Blisko!


@Wynoszony: Tak, daleko od sieci kolejowej. #!$%@?, czy wy w tej swojej zasranej propagandzie możecie chociaż odnieść do najważniejszego problemu tego gównianego pomysłu?

Udawajcie chociaż.

ale pisowcem to mnie nikt dawno nie nazwał xD W poprzednim poście jadę po Kaczyńskim a teraz zgadzam się z jedną z rzeczy, które PiS wprowadził i już jestem moherowym beretem, albo botem Mateckiego xD


@LebronAntetokounmpo: Czasem ręka sama się zaciska w pieść.
  • Odpowiedz
@Wynoszony: Turcy zrobili drugie lotnisko w Stambule bo z tego co wiem są jednym z największych hubów lotniczych (przy okazji mając jedną z największych linii lotniczych na świecie) między Azja a Europą a starego nie dało się już rozbudować.
A w międzyczasie CPK będzie kolejnym lotniskiem w Warszawie do obsługi póki co niczego, jednakże z nadzieją że po jego budowie wszyscy z niewiadomych powodów zrezygnują z dotychczasowych lotnisk i wybiorą CPK
  • Odpowiedz
  • 12
@OsamaPepe: w tej części Europy nie ma ani jednego hubu logistycznego.

Europa środkowo-Wschodnia ma aktualnie ruch lotniczy na poziomie około 150mln pasażerów rocznie. W pierwszym etapie CPK obsługiwałoby około 40mln pasażerów, a w drugim 60mln pasażerów (około w 2060 roku). Planowana przepustowość CPK w 2060 roku to wciąż nie jest topka przepustowości największych lotnisk w Europie na dzień dzisiejszy (70mln-80mln). Samo lotnisko Chopina (które siłą rzeczy jest do zaorania w przyszłości)
waro - @OsamaPepe: w tej części Europy nie ma ani jednego hubu logistycznego.

Europa...

źródło: Screenshot_20231022_102121_Opera

Pobierz
  • Odpowiedz
@tonawegla: Wszystkie argumenty co do Chopina są w komentarzu wyżej
@jukel Wszystkie argumenty są w punktach wyżej, odnieś się do nich punkt po punkcie to pogadamy

wy w tej swojej zasranej propagandzie


@pogromca_krasnali: tak nie będziemy rozmawiać, naucz się kultury najpierw a później dyskutuj o ważnych tematach ;)
  • Odpowiedz
te argumenty to wklejka którą widzę na wykopie któryś raz xD


@jukel: i co przeszkadza to argumentom?

Jak wkleję milion razy 2+2=4 to nie zmieni to na sile i znaczeniu, tylko dlatego że wkleiłem to milion razy
  • Odpowiedz
@OsamaPepe: tak teraz będzie, kolejnemu gronu partyjnych piesków pali się dupa po wyborach, więc teraz naprędce inwestują miliony w marketing aby przekonać opinię publiczną. Gdziekolwiek nie podważysz sensu CPK, to wyjeżdżają trolle czy ludzie zmanipulowani, cytując na ślepo, bez kwestionowania, rzeczone materiały marketingowe xD Można tak sobie rozmawiać jak ze ścianą.

CPK to nadmuchane gówno, niepotrzebne w tym kraju. Kolejny miś na miarę naszych czasów.
  • Odpowiedz
@OsamaPepe: @lhotse89 @tonawegla tutaj pan Dr Bartosiak opowiada dlaczego #cpk jest ważny https://youtu.be/UwNsKIGFQVo?si=VY7JEQSSodwphb8X
Posłuchajcie może zrozumiecie, jie musicie się zgadzać. Kiedyś też byłem taki jak wy, czyli krtytykowalem bo tak mi kazała partia, ale w sumie po części że mój zawód jest związany w infrastruktura, zrobiłem reasrch i zrozumialem why we need it. I nie chodzi tutaj o pivot na miedzymorzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tutaj pan Dr Bartosiak opowiada dlaczego #cpk jest ważn


@Noami: Kolejny, który nie umie czytać.

Tak, potrzebujemy dużego lotniska. Nie, CPK nie jest wykonalne w tej formie jaką pisowskie gady wymyśliły - i z tego powodu spuści ono do kibla inwestycje lotniskowe na dobre dwie dekady, jeżeli zaczną to gówno robić.
  • Odpowiedz