Wpis z mikrobloga

Mam PC z 2015 roku, trochę tam upgrade robiłem ale nic spektakularnego. Przygotowuje się powoli do zakupu nowego, mimo tego, że nie gram zbyt dużo ale obecny PC już trochę wiekowy, choć daje radę. Budżet do 1500€, podam specyfikację obecnego, może coś jeszcze tam się da wycisnąć? Może ktoś ma inną sugestie?

I7 4590k
16gb ddr3 2133mhz cl9
Gtx 1070ti
Cooler silentiun PC grandis
Zasilacz 650W nie pamiętam jaki xD
Płyta główna też nie pamiętam, ale chyba tutaj to nie gra dużej roli, upgrade prawdopodobnie bez sensu i tak

#komputery #informatyka
  • 8
@L3gion: @bruhh: Jak z i5-4460 przerzuciłem się na i5-12400 to czułem się jakbym włożył i9kę, także no, przesiadka z Haswella na coś obecnego da natychmiastową poprawę we wszystkim. A ze starych podzespołów można zrobić serwer albo inną zabawkę tego typu.
@supra107: nie no w takie cos to ja sie nie bawie, kiedys bardziej bylem rozgraniety w tym temacie ale po drodze sie zgubilem i niestety po latach nie nadrobisz juz naleglosci.
@bruhh: No ale zrobisz z tego drugiego kompa, a co na nim będziesz robić to już Twoja sprawa. Zapasowy w razie W? Testowanie Linuksów czy innych systemów? Sprzedać komuś w rodzinie za dwie stówki?

Ważne jest to że będziesz miał drugiego działającego kompa który też może dużo robić, a nie jak konsole, kupujesz nową a stara nadaje się tylko do starszych gierek i to nie wszystkich i tylko do tego. O