Wpis z mikrobloga

@ReeceWithouterpoon: Na B2B pracując z domu raczej słaby deal, z jednej strony nie masz płaconego dnia, z drugiej na kogo będziesz chrychał w robocie jak pracujesz sam z chaty.
No, chyba, że masz dobry kontrakt to i na B2B masz chorobowe.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: Uwielbiam jak zwykle uczciwe podejście do nie brania L4 gdy się nie jest chorym nazywane jest głupotą. Niczym się nie różnicie od starych co z zakładu wynosili narzędzia i dobytek, a nie przepraszam, nie wynosili tylko "załatwiali"
  • Odpowiedz
@jabol6000: Jakbyście wiedzieli ile bym stracił hajsu jakbym przez tydzień leżał w łóżku, to byście już nigdy na L4 nie poszli. Ostatnio jak byłem chory to pracowałem normalnie. Praca zdalna więc można i w łóżku poleżeć nikt tego nie sprawdzi.
  • Odpowiedz
  • 10
@Fookingalien

Uwielbiam jak zwykle uczciwe podejście do nie brania L4 gdy się nie jest chorym nazywane jest głupotą. Niczym się nie różnicie od starych co z zakładu wynosili narzędzia i dobytek, a nie przepraszam, nie wynosili tylko "załatwiali"


Ale wiesz, że świat nie jest czarno-biały?

Znam sytuację gdzie osoba miała problemy z dogadaniem z innymi pracownikami, którzy robili jej pod górę przez co miała problemy z wzięciem nawet planowanego urlopu. Jak się
  • Odpowiedz
niektórzy są zdania, żeby brać L4 przy każdym katarze, żeby nie zarażać innych


@NieBendePrasowac: i bardzo dobrze. Teraz u mnie w robocie jedna osoba przyszła chora i w ciągu dwóch tygodni 80% zespołu się rozchorowało.
  • Odpowiedz
@Kieres: na co była chora i jakie objawy? jak się rozchorowali? Że leżeli obłożnie chorzy czy po prostu też mieli katar?

Zresztą, pojdziesz do lekarza i powiesz żeby dał 5 dni zwolnienia bo kichasz i gile lecą? Czy będziesz symulować?
  • Odpowiedz
Zresztą, pojdziesz do lekarza i powiesz żeby dał 5 dni zwolnienia bo kichasz i gile lecą?


@NieBendePrasowac: nie wiem jak jest na nfz, ale jak przyjdę do lekarza, to sam mnie zapyta czy chcę l4. Nawet na gile.
  • Odpowiedz
@Fookingalien: pracodawcy nigdy nie są uczciwi wobec swoich pracowników, więc jeśli pracownik jest uczciwy wobec swojego pracodawcy, to jak to inaczej nazwać niż głupotą?
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon po prostu może się nie opłacac. Jak dostajesz 80% wynagrodzenia to za każdy dzień na l4 coś tam tracisz. Ja ostatnio na l4 byłem w czasach covid, bo jednak boli mnie trochę zarobienie 100-150 zł mniej przez to że Idze na l4, jak i tak praca zdalna
  • Odpowiedz