Wpis z mikrobloga

@nevin: byłem w takim Bergamo teraz i to faktycznie jest przykład miasta 15-minutowego, bo tam w zasadzie nie ma po co mieć auta. Piechotą z jednego końca na drugi w niecałą godzinę da się przejść. Większość ludzi popyla albo na rowerze albo na piździkach. Takich porządniejszych z licznikiem skalowanym do 140. Samochodami to tam jeżdżą tylko ci, co mają duże ładunki do przewożenia. I nie dotyczy to jakichś zakupów tylko np.
@nevin: prawaki to mentalne janusze, dla których wolność od zawsze oznaczała "ja mam prawo stanąć swoim starym passatem w drzwiach urzędu/sklepu i gówno mnie obchodzi czy przeszkadzam innym".
@nevin kurczę, lewica to mój nr 2 w latarniku po KO, a jednak też nie chce żeby ktoś mi aż tak ograniczał życie. Nie widzę żadnego plusa miasta 15 min, za to widzę same ograniczenia, getta…
Jakie widzisz plusy?
Dlaczego prawactwo ma problem z miastami 15 minutowymi?


@nevin: to chyba głównie wina Angoli, którzy miasta 15 minutowe zrozumieli w taki sposób, że postanowili stawiać twarde zapory między wytyczonymi strefami, zrobiła się z tego świetna reklama całej idei na cały świat.
Dlaczego prawactwo ma problem z miastami 15 minutowymi? Nie potrafię sobie wyobrazić argumentacji, która by krytykowała taki pomysł. Przecież takie miasto to same zalety. O #!$%@? im chodzi?


@nevin: lewactwo nigdy nie widzi problemów. czy to wprowadzając socjalizm czy komunizm, wszystko pięknie.
Nawet opieka społeczna która w założeniu miała wspomagać ludzi gdy im się noga powinie, czy niepełnosprawnych.
w praktyce mamy za to stada zawodowych pasożytów którym nie chce się pracować
@nevin: prawactwo ma problem z lewackimi pomysłami z dupy, po co zmieniać coś, co dobrze działa w imię jakiś lewackich ideologii xD
Jak masz problem z autami to się wyprowadź gdzieś gdzie ich nie ma.
@Ranger: ale doczytaj dokładnie co mówię - mi nie chodzi o biura, sklepy, przychodnie. Bo to nie jest żadne miasto 15 minutowe

Prawdziwe miasto 15 minutowe zakłada też, że dojazd do pracy będzie trwał 15 minit. A to już jest utopia.
Bo w innym przypadku to tego typu projekty istnieja od setek lat xD