Wpis z mikrobloga

@pojaszek uniper, przez wojnę i zatrzymanie dostaw gazu z kacapi prawie zbankrutowali (musieli ich ratować pieniędzmi z podatków Helmuta i Helgi), ale normalne czasy kiedyś wrócą, NS załatają, bez gazu nie da się żyć.
@pojaszek: A ja, jako patriota powiem, że będzie to nieruchomościowa Develia z polskiej GPW. Kupowałem rok temu po 2 PLN, rok później, tj. dziś stoi po 5 a ma mega fundamenty pod wzrosty [kurs jest według mnie niedoszacowany, spółka aspiruje na dywidendową, zwiększają zasoby ziemi i z kwartału na kwartał prezentują coraz lepsze wyniki]. Chętnie zerknę za 5 lat jak będzie wyglądać :)
@pojaszek: USA:
Cybin - Prowadza badania nad syntetyczna psylocybina, jesli kiedys grzybowe terapie zostana wprowadzone w celach terapeutycznych na masowa skale, to bedzie sie uzywac syntetykow ze wzgledu na latwosc w dawkowaniu. Rynek grzybow dopiero sie rozwija, i czeka go boom jak z cannabisowymi stockami. Zapewne w przyszlosci powstana nowe firmy ktore beda tworzyc biometerialy oparte na mycelium (tu spogladam na jeszcze nie notowana Ecovative - airmycelium czyli czysta grzybnia uprawiana
@pojaszek żryj Palantirku, żryj. Przetwarzanie danych to przyszłość, ciekawe jak im idzie na Ukrainie, bo mieli się zaangażować przy planowaniu dostaw chyba