Wpis z mikrobloga

#blackpill #zwiazki #logikarozowychpaskow

Dobre poczucie humoru i bycie zabawnym nie ma wpływu na atrakcyjność potencjalnego partnera!

Naukowcy zbadali 554 uczestników szybkich randek, pytając ich o ocenę poczucia humoru i atrakcyjności każdego uczestnika spotkania.
Nie stwierdzono korelacji powyższych cech, co stoi w sprzeczności do powszechnej opinii o tym że kobiety preferują mężczyzn z poczuciem humoru.

https://www.uq.edu.au/news/article/2023/10/humour-isn%E2%80%99t-deal-breaker-when-finding-one%E2%80%99
  • 23
@quizonmyface: Dokładnie. Psychologia lubi dowodzić globalnych praw rządzących wszechświatem na podstawie sfałszowanych badań (słynny eksperyment z więźniami) lub tego typu badań wąskim kontekstem.

Czym innym są 3 minuty gdzie po prostu działa zwykły zwierzęcy instynkt + kilka świadomie zapamiętanych szczegółów. Ludzie, szukają ludzi pasujących pod ich klucz oczekiwań i wypatrują red flagów. Humorek nie jest tutaj priorytetem.

Czym innym jest 2 godzinna randka przeradzająca się w 48h randkę gdzie facet potrafiący
@Urajah: ale to też nic nowego że popularne filozofie danego okresu (dziś blackpill) kierują większe emocje i zainteresowanie w stronę badań/obserwacji zgodnych z ich tezami, a psychologia ma dość sporą bezwładność potwierdzania wniosków, wraca się do rzeczy po latach i je weryfikuje, czy na pewno zalozenie/doswiadczenie/wnioski były spójne. Kilka takich „odświeżeń” już było. Ale też taki urok nauk społecznych, że są bardzo „żywe” :)
@eeemil: jeśli podobasz się kobiecie to ona śmieje się dosłownie ze wszystkiego co powiesz, nawet z tego co jest nieśmieszne. Poważnie. Jej się tylko wydaje, że jesteś zabawny bo tak jej hormony buzujące w mózgu mówią ale tak naprawdę możesz być wręcz uderzająco, obiektywnie nieśmieszny, a ona i tak będzie uważać, że jesteś zabawny (w pozytywnym sensie, bo jak jesteś przegryw to ,,jesteś zabawny" ma kontekst jak mirek wymienił wyżej: tzn.
@eeemil: Jestem wysokim typem mającym trochę mięśnia. Jak opowiadam dowcip i przed punchline'm robię pauzę dla dramatycznego efektu, większość lasek wybucha śmiechem mimo że jeszcze nie było nic śmiesznego...

I żeby nie było - opowiadam z poker-fejsem, bez małpich tańców w stylu głupich minek i modulacji głosu.
@Eteres: czemu mam Ci szukać czy analizować jakichś badań? Jak Cie to interesuje to sam szukaj i czytaj :) Twierdze tylko, że OP nadinterpretuje badanie o którym wspomniał i uogólnia wnioski na inne sytuacje/aspekty.

@eeemil Nie wiem, nie znam sie. Wydaje mi sie ze jednak stres jest inny, jest sporo widzenia kontrastowego jak przeskakujesz z jednego partnera na drugiego, ciezej o spontaniczny okazjonalny humor, latwiej o wymuszony. Latwiej o przejaskrawienie jakis
bo opieranie się na "kobiety lubią zabawnych, bo tak mówią" to bajdurzenie, a nie dowód.


@Eteres: Tak samo kobiety mówią, że wzrost nie ma znaczenia ale gdybyśmy pogrupowali facetów na grupki po wzroście w zakresach około 160-165cm itp aż do 2m to jestem pewny, że pierwsze 2 zakresy by miały duzo mniejszy % facetów w związkach lub zadowolych ze swojej sytuacji na rynku matrymonialnym.
@eeemil: Jako przedstawiciel #genpill i #blackpill nie zgadzam się z Twoją tezą.

Przede wszystkim pulą badanych to byli uczestnicy szybkich randek:
We asked 554 #!$%@? who #!$%@? in 861 speed dates
Tutaj największą wartością zawsze będzie wygląd.

Ale poznając kogoś przez znajomych, taki charakter i poczucie humoru jest mega ważne i laska mając do wyboru 2 typków 6/10 to wybierze tego który ma wg niej lepszy charakter.