Wpis z mikrobloga

#banki #millennium #pkobp #finanse
Mirki przeniosłem się ostatnio z milenium do pko bank polski (nie pekao)
Kurde ta aplikacja mnie tak irytuje że głowa mała. W Milenium wszystko miałem na tacy podane, jak płaciłem gdzieś kartą czy telefonem to środki schodziły OD RAZU. A tutaj? W PKO jak w lesie #!$%@?. Płacę w kilku miejscach, później wchodzę na konto, no ni #!$%@? mi się nie zgadza. Część jakby zeszła od razu, część nie. Wchodzę w te blokady i już się gubię i powstaje moje pytanie - czy jak jest kwota w blokadach to jest ona już odjęta od konta głównego? Czy dopiero się odejmie? Bo tam jest napisane że ZOSTANIE ROZLICZONE W CIĄGU KILKU DNI... #!$%@? mnie to niech po ludzku napiszą ile mam na koncie a nie jakieś blokady i niewiadome. Co wchodzę na konto to mam inną kwotę już mnie to #!$%@?.

Jak miałem w Milenium to wszystko ładnie mi się zgadzało. Wchodziłem na konto i byłem pewien ile mam pieniędzy. A tutaj ciągle mi się nie zgadza i muszę się doszukiwać gdzie i kiedy płaciłem...
  • 26
  • Odpowiedz
@LZBNZ co wy wszyscy #!$%@? za przeproszeniem? Co ma aplikacja do tego, że księgowanie w banku jest #!$%@?? Apka wyświetla to, co dostanie z backendu. Samą apkę uważam za spoko, ale to że pieniądze nie schodzą od razu to też mnie #!$%@? niemiłosiernie. Mozna wejśc w moje produkty -> karty i tam zobaczyć w polu blokady ile kasy mamy mniej. Ale #!$%@? to jest ostro. Mam też apkę pekaosa i tam też
  • Odpowiedz
  • 2
@j557: no #!$%@? już zacząłem wątpić w siebie przez posty tych ameb umysłowych które wychodzi że nie zrozumiały o co mi chodzi
  • Odpowiedz
@LZBNZ Mam zarówno PKO BP jak i Millennium i nie widzę różnicy w apkach. Odpowiadając na pytanie:

czy jak jest kwota w blokadach to jest ona już odjęta od konta głównego?


Tak, kwota w blokadach jest już odjęta od konta głównego. Skoro i tak jest odjęta to w mojej opinii nie ma różnicy między tym a Millennium.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@vertical bo ja mam wrażenie że to co jest w blokadach to dopiero mi odejma od konta głównego. Nigdzie nie jest to doprecyzowane...
  • Odpowiedz
@LZBNZ Możliwe że nie jest ale jestem pewny że jest to już odjęte od konta głównego w chwili płatności kartą czy blikiem i nie zauważyłem żeby NIEKTÓRE płatności nie były od razu odjęte. PKO BP mam od 2019 ale wcześniej długo miałem Inteligo, tam działa to tak samo i dla mnie nie ma w tym nic dziwnego. Millennium nie ma tych blokad rzeczywiście i w sumie teraz myślę po co one są
  • Odpowiedz
  • 6
@LZBNZ blokady to to czego nie widzisz jeszcze w historii przelewów ale ich wartość została już odjęta od konta głównego.
Nie do końca rozumiem w czym problem, używam pko od lat i zawsze normalnie odlicza mi pieniądze z głównego licznika jednocześnie pokazując ile jest obecnie w blokadach i czeka na zaksięgowanie.

Nigdy nie miałem sytuacji gdzie płacę w jakimś miejscu a stan konta głównego się nie zmienia. (Chyba, że zlecam przelew na
  • Odpowiedz
@Piesa Dokładnie tak, dobrze wyjaśniłeś blokady. Jeżeli zlecenie przelewu jest na przyszły dzień bez blokowania środków to ani nie odejmuje tego jeszcze z konta, ani nie trafia to do blokady.
  • Odpowiedz
  • 0
@LZBNZ mam ten sam problem, nic nie zrobisz. Z praktyki najdłużej indeksuje się płatność blikiem (czasami nawet po tygodniu), karta z zasady schodzi mi odrazu. Tak jak wcześniej mówili sama apka poza tym bardzo przyjemna
  • Odpowiedz