Wpis z mikrobloga

Ja się w ogóle zastanawiam o co pisiorom chodzi z tymi programami.
Program wyborczy jest jednej partii, więc jeśli nie ma samodzielnej władzy to właściwie oczywistym jest, że staje się nieaktualny i musi powstać nowy przy udziale współrządzących, a pierwotny program będzie służyć za odniesienie, czy kierunek jaki chce obrać

Pisiorom w ogóle się #!$%@?ło czym jest demokracja i brak samodzielnej władzy czyt. Brak możliwości przepchnięcia przez sejm każdego gówna bez sprzeciwu to dla nich wada

A dla #!$%@? demokracji to jest zaleta, bo trzeba znajdować rozwiązania zadowalające każdego

#wybory #bekazpisu #polityka
  • 27
@Norskee: Ostatnie 8 lat zdecydowanie zaburzyło niektórym postrzeganie jak faktycznie powinien wyglądać proces ustawodawczy. Konsultacje, rozmowy, poprawki od Senatu które trzeba faktycznie przedyskutować - a nie że prezes powiedział netto zamiast brutto i trzeba przegłosować. Pierwsza kadencja to już była zupełna parodia, gdzie długopis w środku nocy podpisywał ustawy głosowane pare godzin wcześniej.
@kampaw bo prezydent umie czytać 1 stronę na sekundę i przeanalizował całą ustawę w pół godziny, czego nie rozumiesz? Od podpisywania i czytania to jest najlepszy ( ͡º ͜ʖ͡º),

Szkoda że jak przyjdzie coś powiedzieć na arenie międzynarodowej to nie jest taki wygadany, a tym bardziej jego żonka pierwsza dama, która od kilku lat dostaje wynagrodzenie spore, za nic nie robienie
@Norskee PiS mnie nie interesuje i polityka obrzydza mi życie oraz obraża moją inteligencję. Natomiast dobrze żebyś wiedział, że świat jest cyniczny i nie ma przypadków. Program był tylko jeden „odsunąć PiS od władzy, a później „jakoś to będzie””. Jaki był pomysł? Pokryjemy obietnicami całe społeczeństwo, jedni wpiszą do programu aborcja, drudzy przeciw. Jedni wpiszą 800+, drudzy likwidację itd itd. Następnie gdy przejmiemy władzę, a wiemy że samodzielnie nikt nie będzie rządził
A dla #!$%@? demokracji to jest zaleta, bo trzeba znajdować rozwiązania zadowalające każdego


@Norskee: trzeba znajdować rozwiązania zadowalające większość. każdego nie zadowolisz. nie wiem w jakiej bajce żyjesz.
trzeba znajdować rozwiązania zadowalające większość


@yoshi314: mnie jak i większość ludzi zadowalałby własny apartament w środku miasta

kiedy będziesz politykiem i dasz Polakom po 150m² apartamentu na głowę?
oczywistym jest, że staje się nieaktualny i musi powstać nowy


@Norskee: no widzisz tylko gdyby to nie była banda #!$%@?ów to wyglądało by to tak:

różnimy się w kwestii A i B, więc tego nie ruszamy bo na to żadne z nas nie ma większości. Ale zgadzamy się wszyscy na punkt C (np. legalizacja handlu w niedzielę) więc to przegłosujemy. A nie "obiecaliśmy wam niższy podatek, ale sie nie da to