Wpis z mikrobloga

Irytuję mnie to, że jest tak ograniczone pole możliwości jeśli chodzi o pracę bez ludzi. Wszędzie trzeba prowadzić jakieś wymuszone rozmowy, udawać że interesuje cię temat na jaki są prowadzone, trzeba gadać, gadać, nawijać i jeszcze raz pajacować hehe

Zamknęliby spierdoksa samego, robiłby se to co ma robić, i po problemie (o ile jest to możliwe). Ale nie! Musisz się INTEGROWAĆ, bo chłop obok ciebie się nudzi i czuje się niezręcznie i go nie obchodzi, że dla ciebie bardziej niezręczna jest rozmowa z nim aniżeli milczenie. Jesteś sztywny, mówisz cicho i niepewnie, trzęsą ci się ręce, nie interesujesz się tymi samymi rzeczami co reszta, odwracasz wzrok, odpowiadasz zdawkowo, nie umiesz czegoś co potrafi większość? Ty dziwaku! Co za zje...

Mój pies czasem wywraca się na panelach, przez co teraz niechętnie po nich chodzi. Nauka przez doświadczenie i unikanie negatywnych konsekwencji, powiązanie reakcji z bodźcem, tzw. warunkowanie klasyczne. Tak samo jest z lękiem społecznym. Jesteś wyszydzany, poniżany i tłamszony, to zaczynasz unikasz interakcji, bo jesteś zalękniony, a jak jesteś zalękniony, to tym bardziej ściągasz na siebie takie, a nie inne reakcje, więc prawdopodobieństwo nieprzyjemnych doświadczeń się tylko zwiększa. Warto nadmienić jeszcze, że w tobie musiało już wcześniej istnieć coś takiego, co sprawiło, że akurat to ty stałeś się kozłem ofiarnym. Najprawdopodobniej jesteś z natury mniej biegły społecznie, co spowodowało cały łańcuch zdarzeń, który doprowadził do wykształcenia się lęków i niskiej samooceny. Brutalne. Z tego nie da się właściwie wyjść, bo ludzie ci to skutecznie będą utrudniać ehhh

#przegryw #fobiaspoleczna #autyzm #depresja
eisil - Irytuję mnie to, że jest tak ograniczone pole możliwości jeśli chodzi o pracę...

źródło: pe

Pobierz
  • 8
@eisil: najgorzej znaleźć się na dnie hierarchii społecznej w danej grupie, inni znają twoje miejsce i właściwie ty znasz swoje miejsce

Ciekawie działa to u małp - większy testosteron zwiększa agresje, ale tylko w stosunku do tych niżej w hierarchii. Ale sam poziom testosteronu niekoniecznie mówi o hierarchii.
@eisil: ten sam hormon i takie samo działanie, sama agresja jest na końcu wyuczona czy u ludzi, czy u małp. Do tego momentu to jest 1:1. Różnice są gdzie indziej - bardziej rozwinięta kora przedczołowa u ludzi, bardziej abstrakcyjne hierarchie (wiele) nieoparte na sile fizycznej.
@eisil:

Jesteś sztywny, mówisz cicho i niepewnie, trzęsą ci się ręce, nie interesujesz się tymi samymi rzeczami co reszta, odwracasz wzrok, odpowiadasz zdawkowo, nie umiesz czegoś co potrafi większość? Ty dziwaku! Co za zje...

I'm in this photo and I don't like it (,)