Wpis z mikrobloga

Skoro jesteś w terapii, to o takie rzeczy pytaj swoją terapeutkę.
Z tego co kojarzę, to nie byłeś zadowolony z efektów hipnoterapii.
@JesteMlodyGzGdyni co do pytania to mi nic nie wiadomo czy hipnoterapia koliduje z klasyczna terapia. Kiedyś byłam na hipnoterapii i na mnie to działało bardziej jak leki od psychiatry ze trochę wyluzowywalo ale nic poza tym. Wychodziło to dużo drożej niż leki. Na mnie hipnoza średnio działała i właśnie psychoterapia łącząca kilka nurtów mi pomogła bardziej
powiedziała ze na pewno nie można mieszać nurtów psychoterapii bo to sie mija z celem


@JesteMlodyGzGdyni: W sumie, z tego co mówi ten terapeuta (ogólnie moim zdaniem spoko kanał) to dobry specjalista zna wiele nurtów i nie zamyka się na jeden sposób postępowania, więc chyba też można brać elementy z różnych nurtów i je mieszać, przynajmniej ja to tak rozumiem i wydaje mi się to logiczne.
mindrape - >powiedziała ze na pewno nie można mieszać nurtów psychoterapii bo to sie ...
@JesteMlodyGzGdyni dziwne xD moja łączyła nurty bardzo zgrabnie i na różne problemy miałam inny nurt czasem na problem A nurt CBT nie działał to przerzuciliśmy się na Gestalt i pyklo. Na problem B miałam ćwiczenia z CBT do robienia poza sesjami. Na mnie to działało super
@Kitku_Karola: Myślę, że terapeutce chodziło nie o samą zmianę nurtu, tylko o równoległe chodzenie do innego terapeuty z tym samym problemem.
Uważam to za słuszne podejście. Metody i sposób pracy innego specjalisty może zakłócać lub nawet sabotować efekty osiągnięte w pierwotnej terapii.
@Tryt_on tak biorąc temat to generalnie tak choć są wyjątki. Indywidualna i grupowa u tego samego terapeuty równocześnie jest dość skuteczna. Co do hipnoterapii nie jestem pewna na 100% ale dla mnie to było jak branie leków od psychiatry wiec może to tez nie jest przeciwwskazaniem