Wpis z mikrobloga

@a665321 nie utrzymasz. To ludzie zarabiający miliony postarali się by jak najniższym kosztem zrobić roślinkę i by przeżyła chwilę w markecie. Zapewne ziemia ma zerową wartość odżywczą i wszystko co potrzebne było wkrapiane w trakcie hodowli.
@a665321: ścinasz, zalewasz wodą, potem przesadzasz w o wiele większą doniczkę. Pamiętaj o nawożeniu i podlewaniu.

Mam marketową miętę, ale w ogródku, skubana jak się ukorzeniła dobrze. Przetrwała już równanie terenu i układanie kostki przy domu.
@a665321: w tej samej doniczce nie ma sensu bo po prostu ziemia jest taka że nie wytrzyma, mają bardzo mało miejsca. Obejrz sobie filmiki jak rozpropagować zioła. Mi np. z jednej doniczki sklepowej uciąłem 10 gałązek i uprawiałem hydroponicznie. Wyrosło super, a nawet za bardzo.
Darknov - @a665321: w tej samej doniczce nie ma sensu bo po prostu ziemia jest taka ż...

źródło: bazylia

Pobierz
i kolendra


@a665321: kolendra niestety nie wytrzyma. Zawsze liście pożółkną i nic z niej nie będzie. Ja nie kupuję takiej w doniczkach, bo jest za słaba, tylko ciętą. W domu wymyć, wysuszyć i zamrozić - przechowuje się bardzo dobrze.
Bazylię powinieneś utrzymać bez problemu dłuższy czas, ale nie licz, że jak ją zetniesz, to ci nowa urośnie. Taka kupna się nie nadaje do wielokrotnego wyrastania.
@a665321: kiedyś przesadziłem taką z marketu do swojej doniczki z ziemią i trzymała się spokojnie z miesiąc jak nie dłużej.

Jak chcesz to możesz np. uciąć na górze kawałek bazylii, urwać jej liście i zostawić kilka tylko na samej górze i włożyć do szklanki z wodą na tydzień, dwa. Puści korzenie i wtedy możesz przesadzić taką sadzonkę do doniczki z ziemią, będzie sobie dalej już rosła sama.

No, ale to trwa.
kolendra niestety nie wytrzyma. Zawsze liście pożółkną i nic z niej nie będzie.


@supersucker: wytrzyma. Również przesadziłem marketową i również chyba całe wakacje na parapecie przestała, a rosła jak porąbana. Padła dopiero jak wyjechałem i nie miał kto podlewać przez tydzień.