Wpis z mikrobloga

Odstawiłem tydzień temu lek antydepresyjny Dulsevia 30 mg, brałem go przez jakieś 7-8 miesięcy w takiej dawce, wcześniej 60mg.
I przez cały tydzień czułem się w miarę ok poza jednym. Mam takie uczucie mrowienia, które zaczyna się od głowy i leci w dół, w ramiona. Takie uczucie przechodzenia prądu elektrycznego przez ciało. Myślicie, że to raczej normalne jest i powinny objawy minąć? Miał ktoś z Was tak?
Biorę jeszcze trittico 75mg 2/3 tabletki na noc. Na razie z tego nie rezygnuję.

Polecacie jakieś witaminy? Magnez, b12?

#medycyna #depresja #psychiatria #psychologia #lekarz
  • 10
  • Odpowiedz
zy jak wodzisz oczami na boki (prawo-lewo) to czy ten prąd "strzela" wtedy.


@uzalezniony_od_smutku: Ja mam to uczucie co opisałem w poście raz na kilkanaście sekund. A jak wodzę oczami na prawo i lewo to to uczucie przeszywającego prądu jest wzmożone i natychmiast.
  • Odpowiedz
@uzalezniony_od_smutku: Konsultowałeś to z lekarzem może?

Przeczytałem takie coś:

Wyładowania brain zaps w mózgu są bardzo specyficzne – trudno pomylić to uczucie z innym. Wielu naukowców zastanawiało się, skąd może brać się tak dziwny objaw w trakcie odstawiania leków antydepresyjnych. Dziś istnieje kilka teorii. Jedna zakłada, że brain zaps są konsekwencją malejących poziomów GABA. GABA to kwas gamma aminomasłowy, będący neuroprzekaźnikiem, który zwykle pomaga w ograniczeniu nerwowości, uspokojeniu się i w
  • Odpowiedz
@Someguy3517372: Nie konsultowałem, bo lekarze nie znają się na takich niuansach, to prędzej z jakimś neurofizjologiem/neuroanatomem trzebaby rozmawiać, ale oni też nie będą wiedzieć, bo skoro nikt o tym nie pisze w literaturze to skąd. Samo wystepowanie "brain-zapsów" nie jest jednak aż tak enigmatyczne jak to dlaczego akurat wodzenie oczami na boki je wywołuje.
  • Odpowiedz
@uzalezniony_od_smutku: Może winne jest ciało migdałowate - spada jego aktywność, człowiek się uspokaja. Do tego uspokojenia wydzielana jest oczywiście jakaś chemia w mózgu i może łączy się z czymś, co macie w nadmiarze po lekach.
  • Odpowiedz
@Someguy3517372: ja raz tak sam odstawiłem (bo myślałem że już jest ok) i żałuję tego. Tydzień może dwa było ok, potem zaczęły się takie lęki, taka deprecha, że szybciutko dzwoniłem do psychiatry żeby ratował.
  • Odpowiedz