Wpis z mikrobloga

Ta parka samodzielnie odbudowała las.

Taka refleksja mnie naszła, że dwójka homo sapiens czyli "łysych małp ze smartphonami" którymi jesteśmy potrzebuję 20 lat pracy, żeby odbudować fragment ekosystemu.

Po czym to samo homosapiens potrafi wjechać buldożerami i taki sam fragment unicestwić w kilka dni.

Eh zasrana jednokierunkowa entropio #!$%@? się.

#fizyka #ekologia #ziemia #ekosystem #planeta #biologia #ewolucja #filozofia #przemyslenia
WykopowaDekoherencja - Ta parka samodzielnie odbudowała las.

Taka refleksja mnie nas...

źródło: temp_file4143811670448837504

Pobierz
  • 8
@WykopowaDekoherencja: Kim są? Z czego żyją? Gdzie mieszkają? Prawda jest taka, że od elektronika zawansowała to mamy większy wyścig szczurów niż kiedykolwiek.

Taka refleksja mnie naszła, że dwójka homo sapiens czyli "łysych małp ze smartphonami" którymi jesteśmy potrzebuję 20 lat pracy, żeby odbudować fragment ekosystemu.


Nie potrzebujemy 20 lat. Szanuje za otwartą głowę, ale to nie w tym kierunku.

Po czym to samo homosapiens potrafi wjechać buldożerami i taki sam fragment
@WykopowaDekoherencja: ja zasadziłem już kilka drzew nie wychodząc z domu. Allegro sadzi dla mnie 1 drzewo za każde 10 przesyłek do allegroboxa, pokazują mi też na mapie miejsce w którym je sadzą ¯\(ツ)/¯
@ArekMaupa nie do końca o to chodzi, bo zostałyby pnie i korzenie które w normalnych warunkach (pomijamy warunki pustynne) odrosną w tym miejscu z powrotem jak to się dzieje po naturalnych pożarach.

Mówimy o tym jakpotrafimy na prawdę zniszczyc ekosystem czyli zedrzeć glebę do zera razem z korzeniami i zalać betonem tak, że już nic nie odrośnie.

Z resztą jak już fantazjować o największej skuteczności w najszybszym czasie by dokonać destrukcji, wystarczy
@Mr_3nKi_

@WykopowaDekoherencja: Kim są? Z czego żyją? Gdzie mieszkają? Prawda jest taka, że od elektronika zawansowała to mamy większy wyścig szczurów niż kiedykolwiek.


>Taka refleksja mnie naszła, że dwójka homo sapiens czyli "łysych małp ze smartphonami" którymi jesteśmy potrzebuję 20 lat pracy, żeby odbudować fragment ekosystemu.


Nie potrzebujemy 20 lat. Szanuje za otwartą głowę, ale to nie w tym kierunku.


>Po czym to samo homosapiens potrafi wjechać buldożerami i taki sam