Wpis z mikrobloga

@skinny_pete: ja mam, zwróć uwagę żeby kupić v3 i w zasadzie tyle :)
jest bardzo wrażliwy na wodę, nie lej twardej bo będą problemy.
mocowanie oryginalnego filtra Lelit w zbiorniku jest z jakiegoś gównianego plastiku na którym ciągle rozwija się życie, co dolewka wody to musiałem to myć, po miesiącu wywaliłem to i leję miękką wodę od razu w zbiornik i problemu kompletnie nie ma. także albo tak, albo podłączenie do
@skinny_pete: mam ją na smartplug więc nie robi mi to różnicy, włącza się rano i wszystko jest gotowe zanim wstanę.
samo dojście do temp roboczej to jest jakieś 6-7 min, ale to woda w bojlerze, po takim czasie ani e61 ani tym bardziej kolba nie będą wygrzane, to jest kilka kg żelastwa, więc tak - ok 20 min jest realne, ja mam ustawione włączenie 30 min przed budzikiem :)
@skinny_pete: @kabzior Ja to bym bardziej celował w minimum 30 min, to jest 60 letnia grupa E61, a nie własna grupa.

Generalnie z tego co widzę szukasz ekspresu do espresso? Jeśli tak to w tym budżecie celowałbym w jakąś dźwignie.
Ja to bym bardziej celował w minimum 30 min, to jest 60 letnia grupa E61, a nie własna grupa.


@bonus: fajnie że masz przeczucie, ale jednak jak ktoś ma ekspres to zamiast przeczucia ma realne doświadczenie. nie wspominając, że Lelit przegrzewa bojler kawowy do ~130 co pozwala nagrzać grupę realnie w ok 12min, więc 20 jest ze sporym zapasem:
https://www.kaffee-netz.de/threads/lelit-bianca-pl162-review-tests-und-messungen-e61-dual-boiler-temperaturverhalten.122377/page-2#post-1649464
@kabzior: Ten trik wydaje się troche bzdury xD bo teoretycznie w każdym ekspresie z PID można dogrzać grupę z offsetem 30+ stopni, a potem poczekać, aż się schłodzi, ale myślę, że to nie jest aż tak stabilne rozwiązanie dla całego układu.

Co do V3, na stronie producenta piszą 24min, na innych renomowanych sklepach piszą, że 20-30min. To dla mnie bardziej realna wersja.
@bonus: nie wiem, nie mam v2 ani v1.
nie wiem czy bzdurny, jeśli coś jest bzdurne ale działa to znaczy że nie jest bzdurne.
nagrzewasz wodę do 130 i puszczasz ją przez grupę w obiegu zamkniętym, wraca mocno schłodzona (do np nie wiem, 65) więc podgrzewasz ją jeszcze raz i znowu puszczasz, teraz wraca już z 75 i tak dwa razy jeszcze i masz swoje 94. po trzecim czy tam którym