Wpis z mikrobloga

#referendum #wybory #wybory2023 #referendum2023
Potrzebuję porady odnośnie referendum. Przeanalizowałam pytania.
Co już wiemy:
1. Pytania nacechowane są emocjami i z góry narzucają odpowiedź NIE.
2. Pytanie o wiek emerytalny posiada 2 pytania.
3. Pytania są nieprecyzyjne.

Jakie mamy opcje:
1. Wziąć karty i zagłosować zgodnie z naszym zdaniem.
2. Wziąć karty i wrzucić pustą kartę,
3. Odmówić głosowania, aby frekwencja nie pykła.

W planach miałam nie brać kart. Ale zostałam przyatakowana przez pewne osoby, które uważają, że jeśli frekwencja nie pyknie to będzie potraktowane to jako 4x TAK. I że należy zagłosować.

Jak przeczytałam pytania to od razu w głowie miałam odpowiedzi 4xNIE. Jeśli miałabym zagłosować to zagłosowałabym 3xNIE, pominęłabym pytanie o wiek emerytalny.

Analizowałam genezę pytań, zwłaszcza tą o imigrantach nielegalnych. I tak naprawdę doszłam do ściany, bo:
1. Granic wschodnich UE i tak musimy strzec, czy mur będzie czy nie. Cokolwiek znaczy ta bariera w pytaniu.
2. Przepisów o relokacji imigrantów jeszcze nie ma (są tylko projekty) i ma być wyjątek dla krajów, które jest pod presją migracyjną. Takim krajem jest Polska, która już w zeszłym roku przyjęła mnóstwo uchodzców z Ukrainy.
3. Pytanie o majątek państwowy jest tak nieprecyzyjne, że nie wiadomo o co w tym pytaniu chodzi.

Do sedna.
Skoro to referendum to taka farsa i nie wiadomo o co w tym chodzi, to czy zagłosuję i skorzystam z prawa do głosowania, czy nie wezmę kart referendalnych to wydaje mi się, że na to samo wyjdzie,

Jakie jest Wasze zdanie ? Może mnie oświecicie bardziej. Bo im więcej czytam to tym bardziej nie wiem co zrobić.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie jest Wasze zdanie ? Może mnie oświecicie bardziej. Bo im więcej czytam to tym bardziej nie wiem co zrobić.


@lena_malena1111: Szczerze? Nie ma znaczenia jak zagłosujesz. Referendum już spełniło swoje cele mimo że jeszcze się nie odbyło:
- PiS mógł finansować swoją kampanię dodatkowymi funduszami pod pretekstem promowania referendum
- Pytania referendalne były użyte do sformułowania pytań w debacie atakujących rząd PO-PSL
- TVP grzało tematy referendalne przez ostatnie miesiące
  • Odpowiedz