Wpis z mikrobloga

#vectra
#router
#internet
#informatyka

Hej! Poprosiłem o włączenie trybu bridge w routerze HalNY od Vectra. Następnie podłączyłem się moim nowym routerem TPLink AC1200 do ów routera w trybie bridge od vectra. Niestety dioda na tp-linku jest pomarańczowa co oznacza brak dostępu do internetu, błąd po stronie ISP.
Czy ktoś wie co powinenem skonfigurować, w jakiej kolejności wpiąć kable i w które porty? WAN/LAN, zeby to dzialalo?
  • 27
@Doment: odłącz wszystkie urządzenia od routera Vectra, Zresetuj router od vectry do fabrycznych, poczekaj 5 minut z odłączonym routerm od sieci(tym Vectry) podłącz router, vectry, podłącz Vectre z TP link(port WAN), powinno zadziałać.
@Doment niestety we wszystkich permutacjach takie cos.. caly czas sie swieci 2.4G i 5G po resecie tego od vectry, co ciekawe bo nie powinno tak być skoro ustawili go w tryb bridge, wifi zapodaje ale bez dostepu do sieci. Dodatkowo poprzez bezposredni kabel z kompa do vectry nie ma dostepu do neta ISP... wyglada jakbym po prostu nie mial dostepu do ISP.. Ideas?
Pobierz 3brd - @Doment niestety we wszystkich permutacjach takie cos.. caly czas sie swieci 2...
źródło: lag
@3brd: wygląda jak by router ustawień nie zaciągnął(ten vectra), może przez noc nowe zaciągnie. Ale może....., jak nie walcz jutro z obsługą klienta.

A jeszcze jedno Vectra chyba ma własną www i tam można ustawienia zmieniać.
Zaloguj się i zobacz jak jest router ustawiony, wyłącz wifi na nim.
@Doment rzekomo sie teraz swieci dioda NET, czyli on niby uznaje ze dostep do ISP ma.... No to teraz pytanie co ustawic w tplinku zeby dzialalo, bo podlaczenie kabla bezposrednio do kompa nie daje neta, ale to chyba tak powinno byc w tym bridge ze to powinno pojsc przez router wlasnei ten tplink? Na stronie www nie moge nic zrobic bo mam jakis tam swiatlowod i nie maja tego jeszce oprogramowanego -.-.
@3brd: ech, oni jeśli się nie myle to po mac dają ip, więc nie przepianj urządzeń raz jedno raz drugie.
Zostaw podpięty ten tp link i czekaj, na nim w tryb dhcp, a przewód podłączony po ethernet.\/WAN.

Znając życie mają już jakiś mac w bazie , a jak będziesz tak podpinał przepinał to będą musieli bazę wyczyścić.

Czekaj, to jest Vectra.
@Doment resetowalem i tak trwało to juz z 30 minut, WAN w TPLink czy w VECTRA?
Co to jest tyb dhcp? Moge tylko wlaczyc dhcp serwer nadawanie adresow jezeli o to chodzi
@Doment: Ale tp link ma przeciez wpisany adres lokalnie, i to on jest serwerem i nadaje adresy urządzeniom do niego podłączanym. W vectrze nie moge nic ustawic. Skoro WAN w vectra to w TPLink LAN?
@3brd: nie i nie będę tłumaczył.
I nie dziwie się że na elektrodzie piszą zadzwoń po specjalistę.
Napisałem jak masz podłączyć, zrób tak.
A jeśli chcesz objaśnień do na youtube jest sporo poradników.
Miłej nocki.
@Patryk4: no i tak jest i dzwoniłem na infolonie i nawet adres MAC WAN z tplinka przypisali tam u siebie i rzekomo u nich adres jakis jest i połączenie gitara, a u mnie dupa i tp link nawet nie ma ip przypisanego z wan
@Doment @Patryk4
Po godzinach na infolinii zostal zawolany jakis EKSPERT i zostalem poinformowany ze tak jest zbudowana siec w moim bloku ze bridge nie zadziala (???). Podpialem sobie ten router juz z nudów na trybie nie bridge zeby chociaz sie po jakiejs milej nazwie wifi goscie mogli się łączyc, ogolnie bede to drażył i ich męcze, umowa na 2 lata, kara zerwanie 800zl, imho nie dostarczają uslug w pelnym zakresie itd ehhh
@Patryk4: no była u mnie w domu podpisana, ale co to ma do rzeczy, raczej mi sie to nie uda bez sądu czy cos... albo nawet pismo od prawnika ale to juz przewyzszy koszta tych 800zl.. jest zgloszona usterka cos chlopaki działają zobaczymy..