Wpis z mikrobloga

Moja ocena "debaty". Dodam, ze jestem wyborca tzw demokartycznej opozycji.
Debata śmieszna, pytania z teza dłuższe niż odpowiedzi.

Dobry Bosak spokojny, rzeczowy, przygotowany. Taktyka antyukraińska słuszna - z racji ostatniego oziębienia stosunkow. Jako jedyni chyba wiedzieli do kogo mowia. Czyli z grubsza do wyborcow PiS. Mysle ze moga im zabrac sporo punktow.

Kolejny wygrany to Hołownia. Widac i slychac bylo doswiadczenie z telewizji. Dobre wywazenie miedzy jechaniem na PiS i merytoryka. Jedynie ta wstawka o in vitro na koniec zupelnie zbędna a tak to mam wrazenie był bezbłedny.

Shoering-Wielgus - tez moze ugrac kilka procent pisowi. Slychac bylo ze jej glownym celem sa kobiety. Opowiadania o tym ze jest matka, zona ma dzieci. Nic o kosciele nic o aborcji za to duzo o socjalu czyli to co wyborcy tvp lubia najbardziej

No i dwoch najwiekszych przegranych

Tusk. Jakis emocjonalny, nieprzygotowany, niespojne wypowiedzi. Dał sie Morawieckiemu sprowadzic do swojego poziomu i polegl przez brak doswiadczenia w knajackich przepychankach. Defensywna postawa. Mozna by odniesc wrazenie ze rzady PO to byla totalna porazka. Nie odbil zadnej pileczki a przeciez wielu dobrze wspomina 2007-2015. Za malo o drozyznie(oj jak prosilo sie zeby powiedzial ile za te 2zl mozna bylo kupic chlebow 8 lat temu a ile teraz), inflacji, cenach benzyny. Jakby zapomnieli do kogo mowia

No i Morawiecki tego to nie chce mi sie komentowac bo mam o nim jak najgorsze zdanie i choc chcialbym byc obiektywny to nie potrafie ale imo glosow nie zyskal jedynie straci na rzecz konfederacji i lewicy

#debata #wybory
  • 16
@eeehhh: Wydaje mi się, że ci co mają wiedzieć to już wiedzą od dawna jaki jest ich stosunek do in vitro. Ja to rozumiem tak, że zgrubsza ta debata była do ludzi, którzy tkwią od lat w TVP'owskim matrixie. Dla nich invitro to jest równe z szatanem i obawiam się, że tylko to zostane zapamiętane ze świetnego występu. Po prostu wg mnie lepiej było o tym nie wspominać nic na tym
No i Morawiecki tego to nie chce mi sie komentowac bo mam o nim jak najgorsze zdanie i choc chcialbym byc obiektywny to nie potrafie ale imo glosow nie zyskal jedynie straci na rzecz konfederacji i lewicy


@kalafi0r: w punkt i tego się trzymajmy do niedzieli
@kalafi0r myślę że PiS może stracić niezdecydowanych na rzecz 3D, bo Hołownia całkiem ładnie wypadł i dość zrównoważony - centrystycznie, czyli to co wybiorą tacy na rozstaju drog.
Bosak słusznie z punktu widzenia interesu konfy zagrał Ukraina, pokazał przy tym pryncypialne przywiązanie narodowe. To może dać trochę punktów z elektoratu PiS.
O dziwo lewica też nieźle, też może trochę starych komuchów zabrać z PiS (tak, jest ich tam sporo). O dziwo tylko
Ogólnie odniosłem wrażenie jakby Tusk odpuścił i dał się wykazać reszcie


@Reynolds:

Też mi to przeszło przez myśl i teraz czytam na twitterku ze nie tylko mi, ze Tusk wiedzac ze i tak nic nie ugra podłożył się wziął na siebie bitke z Morawieckim żeby Hołownia na ich tle lepiej wypadł i zebrał głosy ale no nie jestem z tych co wierzą w jakieś szachy 5D i tym razem chyba też
@kalafi0r na TT to są hordy "partyjnych" krzykaczy, wszystko będą obracać na swoją korzyść, co więcej wielu nawet sama w to wierzy.
Pisząc "partyjnych" mówię o tych z każdej strony, zarówno KO jak i ślepo wierzących w konfe, każda partia ma wytresowanych bojowników.

Ogólnie jakoś Donald po prostu wyglądał staro, czas mu uciekał próbował się ratować i coś powiedzieć na szybko wymyślając. Wyszło słabo. Moim zdaniem był nie przygotowany i pewnie zmęczony
słabo przygotowany i w kiepskiej formie


@Reynolds: Inaczej. Ma kapitalny, lekki, młodzieńczy wizerunek celujący w 30-50 latków, żyjący jakimiś Solidarnościowymi sentymentami z lat 80. Ciągle w pełnej gotowości na wojnę medialną, ciągle starając się być na czasie z właśnie całym tym dynamizmem i perfekcjonizmem przekazu.

... samemu mając 66 lat. On się po prostu starzeje.
@Reynolds: Czyli Tusk wygral :> By opozycja mogla rzadzic w modelu d'hondta i lewica i trzecia droga musza miec relatywnie dobre wyniki jesli KO zgarni swoj betonowy elektorat. Mysle ze 3d mogl zabrac pisowi, konfederacji czesc elektoratu a glownie niezdecydowany :)
@kalafi0r Morawiecki za dużo nie straci bo odrazu po debacie wleciała nowa dostawa cementu w postaci wiadomości i wygranej 6:0. Kiedy normalni wyborcy przełączali kanały to przeciętny wyborca PiS nie miał nawet chwili na refleksję, aby odrazu dostać gotową opinie na temat debaty
@kalafi0r jak dla mnie wstawka o in vitro była miłym zakończeniem
Bo jednak ta technika i jej pozytywy nie powinne być przycmiewane przez katolickie wymysły
Wiec dla mnie Hołownia puścił oczko że jednak logika i pragmatyka > religia
Niby nie dużo a wypowiedź pamiętam i ja i Ty
A kto jest przeciw to i tak by nic nie dalo
@dancios tak daleko bym nie wybiegał. Nikt nie zna realnej bazy każdej partii, bo sondaże to oscylują spokojnie +-5pk procentowych. Ile realnie się przekonało a ile przekonanych dziś utrzyma swój werdykt do nadchodzacej niedzieli?
@Reynolds: Jest teoria, że Tusk zagrał w szachy 5D i celowo jechał po Morawieckim, a dał się wypowiedzieć innym.

Mogę w to uwierzyć, bo z perspektywy KO o wiele lepiej, żeby głosy zdobyła reszta opozycji. Nawet transfer PIS -> konfa jest korzystny.

Kto miał zagłosować na PO, ten zagłosuje, a z fanów PISu nikt nie przejdzie na Tuska. Natomiast niezdecydowanych / niezadowolonych pisowców zgarną Hołownia z Bosakiem.
@kalafi0r: co do Hołowni dodałbym do tego tekst o braku pracy domowej i cały segment o szkole jako duży minus, ze wstawka o in-vitro się zgadzam, że słaba. Zupełnie niepotrzebne teksty w czasie debaty tvp

Wielgus była trochę cringe i nienaturalna dla mnie, słabe dość zakończenie - znowu sztuczne. Ale to nie ma znaczenia dla elektoratu do którego uderzała, nie wiem czy nawet to zauważono, więc się zgadzam, że na spory