Wpis z mikrobloga

#przegryw

Wgl ułożyłem sobie plan wyoutowania się ze społeczeństwa już na stałe:

- w tym roku w lipcu koniec magistra, usuwam FB I Messengera (używałem jedynie do ogarniania uczelni)
- do 30 lat (jeszcze 5,5 roku) ogarnąć milion PLN, z moją pracą i inwestycjami przy zaharowywaniu się weekendami dam radę
- dywersyfikacja kasy pod obligacje i akcje, aby doprowadzić do dywidendy około płacy minimalnej
- rezygnacja z pracy i dalsze życie tylko i wyłącznie na tym

Jest to realny scenariusz, mam nadzieję że się uda, jeśli nie, to mogę strzelać magika
  • 28
  • 6
@ren-downhill: W niepełnym tego słowa znaczeniu. Mimo swojego przegrywu które jest dosłownie niepełnosprawnością muszę pajacowac żeby mieć pieniądze, czyli od szkoły, przez studia aż do teraz - pracy.

Jak zarobię dostatecznie dużo żyjąc jak karaluch, będę mógł żyć na wystarczającym poziomie około 30, w znaczeniu takim że moje potrzeby są naprawdę minimalne.

Jeżeli to mi umożliwi, że będę mógł gnić i grać w gierki i chodzić na spierdotripy bez konieczności pracowania,
  • 1
@zeszyt-w-kratke: podróżować nienawidze, chyba ze mówiny o długim spierdotripie, nawet na parę dni w lasy.

A na to potrzebuje tylko żarcia i żeby za co mieszkanie opłacić i prąd. Zero potrzeb więcej, jak się organizm zużyje to umrę i tyle, nie będę z tym walczyć
  • 0
@observatore_86: pracuje już rok i mam odłożone 100k. Zarabiam na etacie 7500 na rękę, za rok będę zarabiać około 11k na rękę, dodatkowo większość reinwestuje w obligacje, żeby jakoś to rosło, dodatkowo moje koszty życia to koło 1,5k miesięcznie (studia dodatkowo 6k w ciągu roku)

Dodatkowo dostaje stypendium po 1k miesięcznie za wyniki w nauce i zamierzam po studiach dorzucić swój własny biznes w weekendy. A docelowo pewnie w dalszym ciągu
dywersyfikacja kasy pod obligacje i akcje, aby doprowadzić do dywidendy około płacy minimalnej


@Mazurroo: przecież musi ci ciągle rosnąć kapitał, jeśli chcesz odsetki na poz. ciągle rosnącej minimalnej. Z czego weźmiesz na zwiększenie tęgi kapitału?
@Mazurroo fajny plan. Podobne sobie rozpisywałem w podstawówce jak mialem 10 lat i liczylem że jak będę zarabiał 3k na miesiąc to w rok uzbieram 36 k a po 5 latach będę miał furę hajsu do zainwestowania w dochód pasywny. XD
  • 0
@MamMalegoSiurka: Guzik prawda że to nierealne. Zakładając:
- roczne ROI na poziomie 6,5% (czyli na poziomie obligacji skarbowych) i zakładając miesięczną kapitalizację odsetek na poziomie 6,5% / 12 = 0,5%.
- moje obecne dochody i wydatki i ich skalarne zwiększanie (i dochodów i wydatków o 10% co rok, ustawiłem na wrzesień, poza skokiem w tym roku na 11k na rękę (realnie tyle się spodziewam)
W ciągu 6 lat wychodzi mi kwota
Mazurroo - @MamMalegoSiurka: Guzik prawda że to nierealne. Zakładając:
- roczne ROI n...

źródło: HEH

Pobierz
Musialbys odrazu zarabiac minimum 20tys na reke zeby odlozyc 1mln w 5lat


@observatore_86: lol xD nie mam 30, a spokojnie mam zarobiony milion, wcale nie zarabiałem od początku 20k miesięcznie.

do 30 lat (jeszcze 5,5 roku) ogarnąć milion PLN


@Mazurroo: pytanie teraz do opa, po co ci ten milion? Bo to tak realnie, to nie jest dużo. Ani za to nie wyżyjesz przez dłuższy czas, ani nie starczy ci, żeby