Wpis z mikrobloga

Mirasy od jakiegoś czasu oczy bardzo mocno mi się męczą od komputera, telewizora i czytania książek.

Praca 8h przy komputerze, potem zwykle 2-3h na kompie/tv. Od czytania książek też oczy mi się męczą. W pokoju mam odpowiednią wilgotność - 45-55%.

W weekendy spędzam dużo mniej czasu na kompie, a i tak oczy nie zdążą odpocząć. Oczy zdrowe, bo niedawno byłem u okulisty.
Dajcie jakieś panaceum na to, bo nie wytrzymam xD

Tagi dla widoczności:
#oczy #pracait #programowanie #ksiazki #pytanie #pytaniedoeksperta #protip #pomocy #gehenna #przegryw
  • 9
@damienbudzik rób przerwy po 10 minut przy kompie np co godzinę, rozciągnij się, popatrz przez okno.Kiedyś słyszałem o jakiejś metodzie że np co 30 minut robisz odpoczynek od monitora i patrzysz na jakiś obiekt oddalony o 2 metry, następnie 5 i zwiększasz odległość aż do jakiegoś dalekiego obiektu, oczywiście pauzy rób.Nie wiem czy czytelnie napisane ale może zrozumiesz ????
Mirasy od jakiegoś czasu oczy bardzo mocno mi się męczą od komputera, telewizora i czytania książek.


Praca 8h przy komputerze, potem zwykle 2-3h na kompie/tv. Od czytania książek też oczy mi się męczą. W pokoju mam odpowiednią wilgotność - 45-55%.


W weekendy spędzam dużo mniej czasu na kompie, a i tak oczy nie zdążą odpocząć. Oczy zdrowe, bo niedawno byłem u okulisty.

Dajcie jakieś panaceum na to, bo nie wytrzymam xD


@