Wpis z mikrobloga

Gdzie kupić sensowny chleb w #krakow? Piekarnia na rusznikarskiej zamknięta i ogólnie chleba nie jem, albo jem taki który kupię gdzieś przy okazji jakiegoś wypadu poza miasto. Nie chodzi mi o jakieś pieczywo 'kraftowe' z tą całą ściemą dwustuletniego zakwasu za 50 zł/kg, tylko normalną oldschoolową piekarnię z chlebem razowym. Ktoś coś?
  • 9
@dzyndzla: piekarnia GETH chleb orkiszowy , razowy gorszy. Razowy barzzo polecam piekarnia niedziela (dostarczają do niektórych sklepów), przykładowo 500g razowego 6zl. Graham też bardzo dobry. Piekarnia Pawlak też miała zawsze dobre chleby ale nie kupowałem od dawna. To są zwykle, często stare piekarnie bez szyldu kraft a z bardo dobrym składem
@dzyndzla: no widzę, że to jakaś kultowa piekarnia była. U mnie Niedziela dostarcza do osiedlowego sklepu od jakiegoś czasu, jedne z lepszych chlebów w Krakowie moim zdaniem - mam na myśli zwykłe piekarnie a nie kraft. Choć nie powiem, te krafowe też są świetne, ale 4x droższe, dosłownie.
@niemodnie tak, ta piekarnia robi rewela pieczywo, gdziekolwiek nie mieszkałem w krk, to jeździłem do nich po chleb, teraz będę jeździł na Ruczaj; co do kraftowego, ok, nie przeczę, że pieką dobry chleb, ale jak mam zapłacić za pieczywo więcej, jak za mięso, to nie, mam wewnętrzną blokadę. W każdym razie dzięki!