Wpis z mikrobloga

@as99: Gratulacje, na jakim etapie jesteś? Faktycznie moglaby byc troche wieksza, masz oddzielna spizarnie? Duzo gotujecie w domu? Bo jak ktos tak srednio lubi gotowac, to w sumie duza kuchnia nie jest potrzebna, bo wtedy nie spedza sie tam duzo czasu.
@PanieAreczku: mamy oddzielna spiżarnie. Ale w piwnicy. Gotujemy dużo, moim zdaniem do takiego gotowania optymalnie byłoby 25-30m2 przy zamknietej kuchni, ale chcieliśmy otwarta na salon. Mamy teraz zalany strop nad piwnica, od przyszłego tygodnia izolacja ścian. Pozdrawiam i powodzenia. Budowa kosztuje, ale jakbym słuchał internetowych ekspertów mówiących o 2 milionach to nigdy bym się nie pobudował.
Pobierz as99 - @PanieAreczku: mamy oddzielna spiżarnie. Ale w piwnicy. Gotujemy dużo, moim zd...
źródło: BE251D64-1B8B-4A69-9C72-73FC12DF1C80
u nnie strop lany z robocizna w granicach 20kzl (100m2) w tym beton b25 i stal.


@PanieAreczku: mam taka sama powierzchnie stropu i tyle to wyniesie mnie sam material. Mozesz rozpisac co ile konkretnie kosztuje, ze wychodzi Ci 20k za strop mono?
Wypozyczenie szalunkow stropowych to koszt 3k (na miesiac), material najtaniej liczac 18k (specjalnie sprawdzilem najtansze sklady budowlane w Polsce C), a gdzie robocizna?
@hszan: przychodzi firma wyspecjalizowana w stropach przemyslowych, co ma wszystko swoje/w cenie. Taki maly projekt to dla nich betka. No i wszystko rozliczane tak jak budowlanka lubi najbardziej. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@PanieAreczku: ale to co, material ma w cenie robocizny? No przeciez 20k za strop 100 m2 to beda stratni na tym. Albo ten etap masz zle wyceniony, albo trollujesz na tym tagu xD
@hszan: no ale stary, co ja mam Ci napisac? Kontaktu do firmy Ci nie dam, bo Cie nie znam(no offence). Moge Ci zdjecia co najwyzej po realizacji wyslac. Cala robocizna na stan od zera do SSO pod gorny wieniec mam za 70k . Total. A nie jest to najtansza opcja. Jednak zmienilem wykonawce zeby sie nie palowac jak przy zerze. Ja nie wnikam jak to sobie wykonawca liczy. Jest tak, ze
@PanieAreczku: piszesz 20k za strop lany, a za tyle jest prawie caly material w najtanszym skladzie budowlanym.
Ktos moglby napisac, ze ma strop za 50 zl i "no wysle Ci zdjecia po realizacji, co mam Ci napisac". Po prostu wytykam Ci absurd, moze nie jestes zorientowany w realnych cenach, moze ktos wzial od Ciebie zaliczke albo ucieknie przed stropem windujac cene za poczatkowe etapy. Najprawdopodobniej masz po prostu jakis bledny kosztorys
@hszan: no to moze mam #!$%@? „kosztorys” pd wykonawcy. Mnie interesuje koszt calosci inwestycji. To jak sobie to Mirek wykonawca wyliczył mi absolutnie wisi. Firma nie dostaje zadnej zaliczki a kase za wykonana prace/etapami czego pilnuje kierownik budowy, zeby nie przeplacac za duzo a raczej trzymac bufor na swoja korzysc zeby mnie nie przeciagali z terminem i nie #!$%@? jakiegos etapu. Calosc do deweloperskiego wyniesie niecale 700k na ten moment. Nie
@PanieAreczku: zycze Ci, zebys nawet 500k wydal na deweloperski. Czepiam sie tylko wyceny stropu, bo jest absurdalna ¯\(ツ)/¯
Masz wyszczegolnione koszty robocizny i materialu?