Wpis z mikrobloga

  • 5
@Kutafonix215: ja cisnę z tego bekę xD bo to są tzw. Gawędziarze-teoretycy-bajkopisarze . Ja buduję realnie dom i widzę, że koszty nie są niskie, ale bez k***a przesady xD 270mkw za 900k się zamknę do wprowadzenia, a na forach ludzie o 2 milionach pisali xD także gruba odklejka . Albo pieprzą głupity dla samego pieprzenia głupot, albo mają w tym jakiś interes. W moim interesie jest, żeby nikt się nie budował.
  • Odpowiedz
  • 2
@powodzenia: a moze jestem Prezesem sporej firmy i mam taki kaprys? ( ͡° ͜ʖ ͡°) moźe zarabiam jako informatyk 30k + na b2b i nie lubie ludzi, ani specjalnie wychodzic z domu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)opcji mirku jest duzo. Wychowywalem sie w duzym domu i tego miejsca nigdy nie bylo za wiele. Jesli masz jakies pasje, to spokojnie miejsce wykorzystasz. Pracownia, jakis gejming
  • Odpowiedz
jakaś alternatywna rzeczywistość względem tego co pisał chyba


@Kutafonix215: No witam, przedstawiciela religii Najwyższych Wzrostów XD

Tak, mirek buduje dom, nawet mi pokazywał kalkulacje na priv i jak ma coraz niższe ceny XD Tak, tak to wygląda, stawi chatę 270 metrów za mniej niż 900k, a z etapu na etap ma coraz taniej bo kryzys w branży się rozkręca i rzeczywistość wyląda totalnie inaczej niż w wywiadach z deweloperami.
  • Odpowiedz
Jesli masz jakies pasje, to spokojnie miejsce wykorzystasz. Pracownia, jakis gejming room, prywatna salka kinowa, silownia, sauna, biblioteczka, spizarnia, pralnia, pomieszczenie gospodarcze, garaz na dwa auta. I okazuje sie ze ciezko to wcisnac.


@PanieAreczku: z każdego z tych pokoi skorzystasz potem raz w roku, a za koszt ich budowy, wyposażenia i utrzymania sobie kupisz dożywotnie karnety i jeszcze zostanie. Tak samo garaż w bryle, kupujesz blaszaka za 10-20k i masz to
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer: u nnie strop lany z robocizna w granicach 20kzl (100m2) w tym beton b25 i stal. I zeby bylo uczciwie, pow. 170parter, 100 poddasze. Nie to ze 270 w parterze. Ale np. Salon wysoki na 8m w szczycie i antresola. 900k do zamieszkania. Czesc mebli idzie ze mna. Kuchnia, pralnia, sypialnia, garderoba z Ikea - najlepsze z ich oferty, ale wciaz ikea a nie jakis Komandor ;) materialy lowione z
  • Odpowiedz
u nnie strop lany z robocizna w granicach 20kzl (100m2) w tym beton b25 i stal


@PanieAreczku: No to fajnie, za tyle to bym brał i się nawet nie zastanawiał. W moim przypadku 70 m^2 stropu kosztowałoby 22k za samą robotę i materiały pewnie kolejne 15k. 2x więcej niż u ciebie za 30% mniej xD

U mnie wszystko tak przestrzelone (fundamenty, murowanie, stropy - jedynie dach w miarę akceptowalny) i za
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: teraz budowa to bajka - wystarczy napisać na jakiejś lokalnej grupie że szuka się ekipy do postawienia domu to w parę minut z xx wpisów firm z terminami wolnymi od jutra i całują po rekach. A jeszcze niedawno - o panie, #!$%@? pan, to będzie kosztowało ze dwa miliony i zobaczymy, może za pół roku będziemy mieli czas żeby wpaść.
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: z każdego z tych pokoi skorzystasz potem raz w roku, a za koszt ich budowy, wyposażenia i utrzymania sobie kupisz dożywotnie karnety i jeszcze zostanie. Tak samo garaż w bryle, kupujesz blaszaka za 10-20k i masz to samo. Za oszczędzoną kasę kupisz ładne nowe auto.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: jak chcesz żyć w chlewie i trzymać auto w jakiejś norze to proszę bardzo ale nie sugeruj tego innym xD Za 20k to
  • Odpowiedz
  • 0
@ArnoldZboczek: tak dokladnie bylo jeszcze rok temu. Mam na budowie eksperta z 40 letnim doswiadczeniem, prawdziwego eksperta ktory się zna na tej branży i nie robi lipy. Kierownik budowy to samo. Mam zajebiste szczęście że tak udało ki się ich dograć. Prawdziwy fachowiec to skarb w dzisiejszych czasach, pasjonat i człowiek o dużej wiedzy i doświadczeniu, znający też nowinki. Naprawdę kosmos.
  • Odpowiedz
  • 0
@Romska_Palo_Ul_Laputa: jesteśmy z żoną introwertykami. Jeśli wyjazd to na city break gdzieś daleko, pozwiedzać fajne miejsca. A na miejscu to najlepszą jakość wszystkiego mamy… u siebie. ¯\(ツ)/¯ a świata zwiedziliśmy już kawał, więcej niż ktokolwiek z naszych znajomych, również starszych od nas. Możesz wydać setki euro za kolacje, za noc w 5-6* hotelu, a okazuje się że wygodniejsze łóżko i podobnie smaczne jedzenie masz w domu ( ͡ ͜
  • Odpowiedz