Wpis z mikrobloga

@Krupier: jestem w #!$%@? zawiedziony tymi produktami Makłowicza. Próbowałem dań gotowych i kilku sosów i w smaku są jak najbardziej ok, ale jednak Makłowicz cały czas mówi o lokalnych produktach, o jakości, a w sosach nawet pomidory i bazylia są spoza UE (więc w domyśle z chin), a najbardziej zaskoczył mnie jogurt spoza UE, nie mówiąc już o semolinie w makaronach czy innych dodatkach spoza UE
  • Odpowiedz
  • 2
jestem w #!$%@? zawiedziony tymi produktami Makłowicza. Próbowałem dań gotowych i kilku sosów i w smaku są jak najbardziej ok, ale jednak Makłowicz cały czas mówi o lokalnych produktach, o jakości, a w sosach nawet pomidory i bazylia są spoza UE (więc w domyśle z chin), a najbardziej zaskoczył mnie jogurt spoza UE, nie mówiąc już o semolinie w makaronach czy innych dodatkach spoza UE


@amn1337: no to tak jak
  • Odpowiedz
jestem w #!$%@? zawiedziony tymi produktami Makłowicza


@amn1337: jakby to było wszystko jak chce makłowicz to nikt by tego nie kupował- może raz z ciekawości bo ceny pewnie byłyby spokojnie X2. To jest czysty biznes, a wtedy trzeba iść na kompromisy. To że firmuje je nasz sympatczny pączuszek nie oznacza że nie chce zarabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krupier Oliwa z oliwek to taki potworek językowy. Nie wiem czy to wynik tłumaczenia z włoskiego, czy angielskiego, ale jakoś tak wyszło. Po włosku "oliwa" i "olej" to po prostu "olio". W Polsce rozróżniamy "oliwę" jako produkt z oliwek i "olej" robiony z czegokolwiek innego. "Olio di canola" to olej rzepakowy, "olio d'oliva" to olej/oliwa z oliwek" a jak dodasz "extravergine" po środku to masz oliwę ekstra virgin ¯_(ツ)_/¯

Jak Polakowi
  • Odpowiedz
Jak powiesz Włochowi "olio" to powie "Che olio?"


@Viking-: raczej założy, że chodzi o najpopularniejsze olio, czyli oliwę. Tak samo jak u nas jak ktoś prosi o olej w kuchni to niemal każdy ma w domyśle rzepakowy.
  • Odpowiedz
  • 2
ale browar z mandarynka to akurat im wyszedł elegancko ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wafel93: o tak, też mi bardzo posmakował. Szczególnie tegoroczna edycja z większą ilością mandarynek. Ale ten wermutowy to już nie moja bajka. xD
  • Odpowiedz