Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Moje przemyslenia odnosnie rekrutacji na deva w IT. Mam sporo expa i szeroka wiedze, dowoze jakosciowy kod i rozwiazania, mam tez skille miekkie. Problem polega na tym ze moje CV wyglada jak kupa, bo glownie pracowalem jako freelancer lub na krotkich terminach. Szukajac pracy, zaczynam od firm produktowych, wychodzac z zalozenia ze dbaja o produkt i pracownika, wiec zabawie tam na dlugo. Rekrutacje koncze zazwyczaj na Software House - maja klienta, szukaja dev'ow na JUZ.

W firmach produktowych moje CV trafia do czarnej dziury na poziomie screeningu HR. HR nie patrzy na zawartosc REPO, na skille, na projekt w ktorym wypisales skrotowo, ciekawesze obowiazki. Anetki z HR zwracaja uwage na to czy byles "wierny" swojemu pracodawcy - jaki by on nie byl a dopiero po tym, zadzwonia zebrac wymagania i upewnic sie czy masz doswiadczenie w stacku technologicznym projektu.

Software House ma inne podejscie, Anetka zadzwoni zebrac wymagania, podesle ci taska, pozniej jakas krotsza rozmowa techniczna i witamy w druzynie. Tylko gdyby nie doswiadczenie, ktore nauczylo mnie ze kazdy SH pracuje w modelu byle szybciej byle taniej, to moze zostalbym tam na kolejny projekt.

I tak sie czlowiek miota jak gowno w przereblu.

#pracait #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: ogolnie to rynek jest jaki jest i tez jak ktos spojrzal w moje cv gdzie najdluzej pracowalem 2 lata bo tak wygladal projekt to co mam poradzic? nie dogadalem sie co do kasy albo rozjechal sie technicznie projekt i trzeba bylo zmienic, niektorzy na to patrza niestety, ja bym ogolnie opisal co robilem bez wyszczegolnienia na projekty i juz, jakbys opisywal zadania w jednej pracy
@mirko_anonim: jeśli pracowałeś jako freelancer na b2b to zbij to w jeden większy blok żeby był zakres dat X lat żeby się Anetkom podobało, wypisz kilka ciekawszych projektów - tutaj bez dat. Nie wypisuj wszystkiego, żeby się wydawało że w długim okresie miałeś kilka dużych projektów (np. 3 lata, 2 projekty, 5 lat 3 projekty) - nie ma przecież obowiązku wpisywania wszystkiego. Przecież na JDG też pracujesz dla firmy (siebie) i