Wpis z mikrobloga

Na ewybory.eu wleciała kolejna aktualizacja sondażu wyborczego. Dla przypomnienia:

1. Porównuje wyniki ich sondażu z oficjalnymi wynikami PKW z 2019 w danym okręgu.
2. Dla Trzeciej Drogi przyjmuje wyniki PSL z 2019r.
3. Dlaczego biorę akurat ewybory.eu? Bo sondaż przeprowadzają w każdym okręgu metodą F2F. W 2019 byli blisko - przeszacowali PIS kosztem PSL, ale pozostałe partie były podobne. Do tego podają liczbę mandatów w okręgu na podstawie sondażu.

#polityka #wybory #polska #bekazpisu #bekazkonfederacji #po #pis #konfederacja #lewica #trzeciadroga #psl #ewybory
Pobierz Pituch - Na ewybory.eu wleciała kolejna aktualizacja sondażu wyborczego. Dla przypomn...
źródło: sondazwyborczy
  • 41
no zobacz, a codziennie widzę że po nie atakuje konfederacji a tu mam potwierdzenie że jednak jest inaczej…


@wiesiu2: czekaj. Głupia komórka w excelu z sumą mandatów PIS i Konfy to atak PO na Konfe? xD

Nikt ci nie broni policzyć sobie samemu głosy w różnych wariantach. W szczególności, że podałem ilość mandatów dla poszczególnych partii
@Pituch: Ta sonda uliczna jest mało wiarygodna. Nie biorą np. wieku ankietowanych pod uwagę. Do tego metoda face 2 face powoduje, ze sporo osób się nie przyzna - szczególnie zwolennicy partii na które jest nagonka.
Oczywiście łączenie Pisu i Konfederacji jest niczym nieuzasadnione. Przed poprzednimi wyborami była taka sama gadka i okazało się, że to nie Konfederacja a np. Lewica dostarczała posłów Pisowi (a sama Konfederacja głosowała najmniej zgodnie z Pisem)
@wiesiu2

>PO + Lewica + TD


@Pituch: tylko że statystycznie właśnie te partie najczęściej głosowały z pisem, do tego są jeszcze poglądy gospodarcze które są rozbieżne między konfederacją a pozostałymi partiami,


to że konfederacja zgadza się z pis w sprawie aborcji i kilku innych pierdołach nie znaczy że pasują do siebie.


Nie, statycznie te partie nie głosowały za PiSem, powtarzasz bzdury z manipulowanej infografiki, która sobie zrobili konfederaci albo z 'statystyk'
ja #!$%@? XDD no ja już nie mam słów na takie debilizmy


@Ayessare: Debilizmy? Przecież to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz. Pierwszym ugrupowaniem, z którego PIS będzie wyciągał posłów i szukał poparcia będzie Trzecia Droga. Ludzie to polityczni analfabeci, a potem będą japy otwierać ze zdziwnienia: "no jak to". Tak samo jak z Kukizem. Niczego się nie potraficie nauczyć.
bo przez cała kampanię wyborczą atakujecie PO i Tuska jeszcze bardziej niż pisowcy, wystarczy przescrollować tag #polityka z jednego dnia


@szumowina_wadowicka: bo na wykopie zwolennicy Tuska nie robią praktycznie nic, poza atakami na konfe co widac chodzby w tym wpisie, gdzie po raz 1029293356 od 8 lat insynuuje sie koalicje, potem się dziwicie, że konfiarze cisną po platformie xD
Poza tym mamy teraz nareacje o krystalicznie czystej platformie, która nawet prawa
@wiesiu2: kolega sobie sprawdzi z jakiej partii jest wipler, kolega sobie sprawdzi gdzie jest bąkiewicz, no i kolega sobie sprawdzi w jakiej partii są kolibry, republikanie itp
a potem kolega niech przestanie pitolić