Wpis z mikrobloga

@vikop-ru: ja kiedyś miałem problem z komputerem jakiś, zrobiłem chyba 10 restartów i nie pomogło. Nie było to coś mega ważnego, więc dopiero po miesiącu zdecydowałem się założyć ticket. Przez ten czas tylko usypiałem komputer, zamykając klapę, więc typek jak się połączył i pierwsze co sprawdził to uptime. Powiedział "oh god!", kazał zrestartować. Pomogło ;p

Od tego czasu zawsze robię tego restarta przed założeniem ticketa. Na wszelki wypadek.
@CherryJerry: swoją drogą w W10 był często bug-ficzer "soft-shutdown" (który powiązany jest z mechanizmem FastStartup), który tak na prawdę nic nie restartował/wyłączał gdy sobie poklikałeś i jedyną opcją by dobrać się do prawdziwego wyłączenia było strzelenie komendy "shutdown /s /t 0" albo z pulpitu strzelić Alt+F4 co wyzwalało stare poczciwe okienko wyłączania.
Pamiętam jak stażysta miał właśnie ticket u nas na lapka co nie mógł zaciągnąć nowych konfiguracji od nas i
@vikop-ru: Kiedyś miałem kierasa, któremu ciągle psuł się komputer i wołał mnie na pomoc. Zawsze chodziło o to samo. Po pewnym czasie bez patrzenia na cokolwiek wchodziłem do pokoju, dociskałem kabel zasilający od monitorai wychodziłem bez patrzenia na cokolwiek. Gość ciągle przestawiał monitor bo rozkładał jakieś graty na biurku i efekt zawsze ten sam - kabel się rozłączał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale sam nie chciał próbować
który tak na prawdę nic nie restartował/wyłączał gdy sobie poklikałeś i jedyną opcją by dobrać się do prawdziwego wyłączenia było strzelenie komendy "shutdown /s /t 0" albo z pulpitu strzelić Alt+F4 co wyzwalało stare poczciwe okienko wyłączania.


@NiBBonacci: Jeszcze można w panelu zasilania odznaczyć "Włącz szybkie uruchamianie" i za każdym razem będzie się zamykać całkowicie system.
Jeszcze jak się klika Zamknij z menu start trzymając shift to też zamknie się całkowicie.
@vikop-ru: Chyba nawet 1kV to za mało :) , 6kV akurat do ostatnich wypustów CRT.

Anoda zasilana jest stałym napięciem 25–27 kV dla kineskopów kolorowych, natomiast kineskopy monochromatyczne wymagają napięcia rzędu 17 kV. W kolorowych kineskopach, zamiast wysokonapięciowych transformatorów i prostowników, zastosowano transformatory generujące napięcie ok. 3 kV i odpowiednie powielacze, które następnie zastąpiono całymi zalanymi żywicą zespołami – trafopowielaczami.
jedyną opcją by dobrać się do prawdziwego wyłączenia było strzelenie komendy "shutdown /s /t 0" albo z pulpitu strzelić Alt+F4 co wyzwalało stare poczciwe okienko wyłączania


@NiBBonacci: albo po prostu kliknąć opcję "uruchom ponownie" z poziomu menu Start, które robi pełny czysty rozruch - bez udziału Fast Startup :)
ogólnie problem znany mniej jeszcze za czasów W8 ale we wczesnych W10


@NiBBonacci: to nie jest problem tylko mechanizm działający w pełni według założeń
@Hekun pierwsze słyszę, mam win 10 na stacjonarce i normalnie odpala od ekranu uruchamiania gdzie możesz wejść do biosa/uefi. Jakim cudem win nie zamyka się do końca? W razie wątpliwości można w lapku przecież zrobić hard reset czyli ok 10 sec na przycisku włączania i wyłączy się bez zająknięcia.