Wpis z mikrobloga

Hej,

co myślicie o konferencjach typu Data Science Summit?

Na poważnie zmierzam ku szeroko rozumianej branży Data Science ("miękkie przebranżowienie" nazwijmy to) i myślę, że to byłoby spoko wydarzenie dla mnie, mimo że stawiam dopiero pierwsze kroki w kodzeniu pajtongiem algorytmów i robieniu certów ażura.
Nie oczekuję, że ktoś mnie zaprosi do procesu rekrutacyjnego po jakimś networkingu czy warsztatach, ale fajnie by było pogadać z kimś z branży na żywo.

Trzeba być turbo przekozakiem żeby wyciągnąć jakąś realną wartość dodaną z takiej konfy? Brałbym pakiet online + onsite za 6 stówek, ale trochę się boję, że jako introwertyk tylko utopię hajs, poodbijam się od ludzi, a na panelach będzie czarna magia dla mnie jako początkującego.

Niby można wgrać swoje CV i tak dalej, ale póki co to w moim byłoby relatywnie mało takiego twardego kontentu data.

Warto?

#datascience #programista15k #sztucznainteligencja #programowanie #machinelearning
MarteenVaanThomm - Hej,

co myślicie o konferencjach typu Data Science Summit?

Na po...

źródło: es04afU

Pobierz
  • 10
@MarteenVaanThomm: Według mnie takie konfy to są dobre dla ludzi z branży, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty i takie wystąpienia tworzą fajna zajawkę na jakiś temat z którym nie miało się wcześniej do czynienia, albo zobaczyć jak jakaś firma podeszłą do konkretnego przypadku. No nie wiem czy na początek merytorycznie coś wyciągniesz już lepiej jak sobie pooglądasz na yt podobne wystąpienia o podstawach DS, dobrych praktykach czy jakiejś prezentacji konkretnego narzędzia,
@MarteenVaanThomm: Po co Ci certy Azure w Data Science? Azure bardziej by Ci się przydał w inżynierii danych / jakimś BI, ale nie w AI / DS. Nie lepiej z "finansów na sqlu" byłoby pójść właśnie w kierunku DE / BI? IMO, bliższy obszar.