Wpis z mikrobloga

I tak sekciarze zagłosują na PO, żeby "odsunąć PiS od władzy" i dalej będzie ta sama #!$%@?, tylko w innym opakowaniu. Z reformą czegokolwiek możemy się pożegnać, ale będziemy mogli przywitać nowe niskie unijne podatki. Może media i sądy będą trochę bardziej odpolitycznione, ale nie mamy pewności, czy nie obsadzą ich swoimi ludźmi. Właśnie czytałem że aktywiszcze z PO jest przeciwne budowie elektrowni atomowej.

A tymczasem mamy wolnościową partię która chce obniżyć i uprościć podatki, sprzeciwić się fit for 55 ale mają 10% poparcia bo nie pozwalają się skrobać julkom i chcą zakazać marszów lgbt. ale mamy durny naród ehh

#konfederacja #bekazpisu #bekazpo #wybory #marsz #inflacja #gospodarka #ekonomia #polityka
  • 120
@Viado: czyli tak.. wegiel beeeeeeeeee ale i atom beeeeeeeeeee. To chyba prund bedziemy mieli z zaprzegu wszystkich lewakow z Lewicy i PO do pedalowania na rowerku. Czysta energia mordo bez spalin. Chociaz kurdeeeeeee wsmozona emisja CO2 bedzie jak sie zasapia grubasy xD
JulianGangol - @Viado: czyli tak.. wegiel beeeeeeeeee ale i atom beeeeeeeeeee. To chy...
@CzaryMarek: nie wiem jak bardzo masz do czynienia z VAT, w zasadzie najważniejszym narzędziem który pozwala śledzić takie wały jest JPK.

Jednolity plik kontrolny pozwala na bieżąco analizować dziwne ruchy poprzez bazę faktur które każdy przedsiębiorca co miesiąc wysyła do urzędu skarbowego.

Prace nad ustawą trwały od 2013 roku i zostały przegłosowane przez PO. PiS był przeciwny.

To chyba zamyka kwestię. JPK działa bo nie jest ustawą pisaną na kolanie jak
@dqdq1: Platforma miała 8 lat i nic nie robiła z VAT-em, luka w VAT zaczęła spadać dopiero w 2016 roku, czyli do momentu przejęcia władzy przez PiS, o czym ty mówisz? Domniemywanie, że może by coś zrobili, może tak a może kolejne 8 lat by "pracowali". Ja pamiętam jak w 2015 roku politycy PO mówili, że nic się nie da zrobić, bo zrobili odwrócony VAT w kilku sektorach i nic to
dopiero w 2016 roku


@CzaryMarek: nie wiem czy ogarniasz jak wielka to była praca na wszelkich szczeblach i czym jest vacatio legis które pozwala firmą na wdrożenie rozwiązań w swoich systemach rozliczeniowych. Brak vacatio legis pogrążył między innymi "polski ład" który nie był ani analizowany a na wdrożenie nie było zwyczajnie czasu.

To PO przegłosowało JPK i ustaliło w ustawie harmonogram wdrażania.

PiS nie głosowało za tą ustawą. Przyszli na gotowe.
@dqdq1: Powtarzam, przeszła w 2016 roku, Platforma rządziła od którego? 2007? Przez 8 lat dawali okradać podatników i ktoś ma być im za to wdzięczny? SETKI MILIARDÓW, wyparowały z kraju do mafii vatowskich. To tylko pokazuje, że po prostu pozwalali na ten rabunek, dopóki ktoś nie ściągnął kołderki i im tego nie wytknął, jeżeli nawet cała walka z VAT by była wyłączoną zasługą Platformy, to i tak pokazywałoby ich skorumpowanie albo
@CzaryMarek: nie przeszła w 2016 roku, została przegłosowana przez PO-PSL w 2015 roku a prace nad ustawą trwały od 2013 roku.

Vacatio legis pozwalające na wdrożenie rozwiązań było ustalone na 2016 rok.

Ty nie wyobrażasz sobie ile pracy wymaga takie wdrożenie dla płatników obracającymi setaki milionów złotych. Ustawa jest światena ale PiS za nią nie głosował.
@dqdq1: Nie żartuj, Platforma rządziła od 2008, problemy z VAT to nie jest problem ani od 2015 ani od 2013, tylko jeszcze kilka lat wcześniej. Przygotowywanie ustaw, to nie jest też budowanie domu, że trzeba nie wiadomo ile lat czekać, wystarczy zatrudnić odpowiednią liczbę prawników albo nawet całych kancelarii prawnych, które fragmentarycznie będą analizować obecne przepisy i przygotowywać nowe i nie, nie trzeba do tego ani 3 lat, ani 8 lat.
mają 10% poparcia bo nie pozwalają się skrobać julkom i chcą zakazać marszów lgbt.


@Viado: i jeszcze wielbią JE Putina, nie zapominaj o tym
Dlaczego ryży musiał okraść obywateli z OFE?


@damienbudzik: i już wiem, że dyskusja z tobą nie ma sensu bo tyle razy było to wyjaśniane, że tylko sekciarz nie potrafi przyjąć tego do wiadomości
i już wiem, że dyskusja z tobą nie ma sensu bo tyle razy było to wyjaśniane, że tylko sekciarz nie potrafi przyjąć tego do wiadomości


@rimyi: Tak, widziałem wiele gównianych wyjaśnień, które zachwalały grabież obywateli z pieniędzy OFE przez Tuska. Przecież one zostały przesunięte do ZUSu, gdzie już dawno zostały wydacne na AKTUALNE emerytury.
Pieniądze w OFE miały należeć do obywateli.
Przecież one zostały przesunięte do ZUSu, gdzie już dawno zostały wydacne na AKTUALNE emerytury.


@damienbudzik: zostały przesunięte na indywidualny rachunek, to wciąż są twoje pieniądze
To spróbuj je wypłacić skoro to są twoje pieniądze ;)


@damienbudzik: a próbowałeś kiedyś wypłacić OFE przed emeryturą? Nic się nie zmieniło oprócz zabrania kawałka tortu bankom i funduszom inwestycyjnym, które zajmowały się OFE i inkasowały potężne sumy na marżach