Wpis z mikrobloga

Z tego co widzę #aion / #aionbank wycofał "cichaczem" usługę przewalutowania bez prowizji i spreadu (IMHO flagowy plus tego banku)
Czy znacie jakiekolwiek alternatywy chociażby dla EUR i USD pozwalające wymieniać bez dodatkowych opłat powyżej kilku tysięcy?
Oczywiście usługi mogą acz nie muszą być darmowe, via abonament ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zależy mi na milionie dodatkowych ubezpieczeń,
z których nigdy nie skorzystam i tym podobnych bezużytecznych dodatków - chcę tylko jak najtaniej wymieniać walutę.

#revolut rzecz jasna przychodzi mi na myśl w pierwszej kolejności,
tutaj trzeba by kupić plan Premium za 30pln na miesiąc, ale szukam też innych opcji

może któryś z #banki oferuje to samo co kiedyś aion?
jakieś #fintech startupy?

#pytanie #bankowosc #finanse #pieniadze #wymianawalut #forex
  • 10
  • Odpowiedz
wycofał "cichaczem" usługę przewalutowania bez prowizji i spreadu


@qbek: zapowiadali to

#revolut rzecz jasna przychodzi mi na myśl w pierwszej kolejności,

tutaj trzeba by kupić plan Premium za 30pln na miesiąc, ale szukam też innych opcji


@qbek: aion wciaz ma porownywalne kursy. najlepiej sprawdzic sobie roznice w danym momencie i czy pokryje abonament w revolucie przy danym wolumenie wymiany, bo jak masz roznice 30gr na 100 eur, to musisz wymienic
  • Odpowiedz
@qbek: Prowizja Aiona to teraz 0,2%, co i tak wychodzi nieźle w porównaniu do konkurencji.

Ostrzegam przed Zenem - tam niby w najwyższym planie ma być bez prowizji, ale ten ich "brak prowizji" jest praktycznie identyczny z kursami Aiona, gdzie prowizja to 0,2%, a ten pakiet Zen kosztuje 30zł/miesiąc.

Zostaje chyba tylko Revolut - ale jak wspomniane wyżej - musisz od razu wziąć roczną subskrypcję, więc musisz przeliczyć czy się opłaca.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rtg_ @ms93 a wiecie może jaka jest polityka revoluta przy takich stałych większych wymianach? Czy nie zablokują konta za "excessive use" na przykład?
  • Odpowiedz
#revolut rzecz jasna przychodzi mi na myśl w pierwszej kolejności,


@qbek: Ale kto powiedział, że Revolut nie ma prowizji/spreadu?

Aktualny kurs EUR to
Sprzedaż: 4,6275
Kupno: 4.6074

Nawet sami podają

Our rate (including any fees) is currently 0.37% worse than the European Central Bank (ECB) rate. This comparison rate is typically one of the best available. Our exchange fees help cover the cost of exchanging uncommon currencies and the uncertainty of
  • Odpowiedz
a wiecie może jaka jest polityka revoluta przy takich stałych większych wymianach? Czy nie zablokują konta za "excessive use" na przykład?


@qbek: wazne zebys nie dostawal przelewow z dzialalnosci na prywatnego revoluta. poprostu doladowuj karta revoluta i bedzie ok. excessive use jest jak grasz na spadki kursow
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Asceus faktycznie trochę to spłyciłem. Chodzi oczywiście o znalezienie dostawcy usług wymiany walut, który zrobi to dla mnie sumarycznie najtaniej, tak jak robił to wcześniej aion
  • Odpowiedz
@qbek: kantor TMS Brokers (wariant "Komfort"). Nie jest bezprowizyjny, ale niczego lepszego nie znalazłem. Po rejestracji upewnij się że masz kursy jak na stronie (u mnie był z tym problem). Różnica między kupnem a sprzedażą EUR i USD to mniej niż 1 grosz. Wychodzi lepiej niż Revolut i obecny Aion, a nie trzeba płacić żadnych abonamentów miesięcznych. Oczywiście wymieniaj w dni robocze w godzinach pracy kantoru, bo inaczej kurs jest nieatrakcyjny.
  • Odpowiedz