Wpis z mikrobloga

@lycaon_pictus:
1. W razie nie otrzymania kredytu - postanowienie, które stwierdza, że odmowna decyzja banku to nie jest wina stron, a co za tym idzie zadatek należy zwrócić.
2. Nie przewiduje takiej sytuacji jak rezygnacja z zakupu ;p Aczkolwiek myślałem nad notarialną umową przedwstępną, żeby w razie czego można mnie było przymusić do kupna
@sliti666:

1. W razie nie otrzymania kredytu - postanowienie, które stwierdza, że odmowna decyzja banku to nie jest wina stron, a co za tym idzie zadatek należy zwrócić.

To tak nie działa. Jeśli odmowa banku będzie wynikać z twoich zaniedbań to zadatek przepada. Jeśli masz wątpliwości to poszukaj sobie różne wyroki. Weź też pod uwagę to, że opóźnienia w decyzji banku również mogą wynikać z twojej winy, jeśli złożysz wniosek na
@lycaon_pictus:
1. Zadatek jest regulowany przez Kodeks Cywilny i co do zasady, jeżeli nie stanowi on inaczej, to strony w sposób wolny mogą ustalać reguły zadaktu (tj. reguły zadatku są dyspozytywne, w razie braku innych uregulowań w umowie, obowiązują te kodeksowe) - oczywiście, można dodać dopisek o należytej staranności, żeby zabezpieczyć interes sprzedającego.

2. W umowach nie ma zapisów

3. Nie widzę podstawy do tego, żeby notariusz odmówił umowy bez informacji
Szykuje się do kredytu bez wkładu własnego i problem mi robi potencjalny zadatek ;)


@sliti666: W takim przypadku w umowie przedwstępnej należy zawrzeć postanowienia o zwrocie zadatku po podpisaniu umowy przyrzeczonej (umowy sprzedaży). W ten sposób zadatek nie będzie stanowił wkładu własnego.
@sliti666:

1. Zadatek jest regulowany przez Kodeks Cywilny i co do zasady, jeżeli nie stanowi on inaczej, to strony w sposób wolny mogą ustalać reguły zadaktu (tj. reguły zadatku są dyspozytywne, w razie braku innych uregulowań w umowie, obowiązują te kodeksowe) - oczywiście, można dodać dopisek o należytej staranności, żeby zabezpieczyć interes sprzedającego.

Stanowi wystarczająco dużo, żeby ukręcić łep twoim pomysłom.

2. W umowach nie ma zapisów

Nazwij sobie to jak
@sliti666: Pisałem, że reguluje odpowiednia ustawa. Nigdy nie pamiętam numerów ustaw, nawet jak je widziałem 10 sekund temu. Nie pamiętam numerków ustaw, bo nie ma takiej potrzeby, bo takie rzeczy można sobie szybko znaleźć. Where problem?

A owszem wiem, że robisz szajs, bo DOPIERO CO TAKĄ UMOWĘ PODPISAŁEM I ROBIŁEM ROZEZNANIE W TYM JAK DZIAŁA ZADATEK I JAKIE SKUTKI WYNIKAŁY Z JAKICH AKCJI. I to nie pierwszy raz. Ja cię ostrzegam,
@lycaon_pictus: No widzisz, ty przedyskutowałeś z prawnikiem, a ja nie muszę BO NIM JESTEM i może nie jestem w tym najlepszy, ale potrafię wziąć do ręki kodeks cywilny i przeczytać sobie 3 proste artykuły dotyczące zadatku... Zadałem pytanie o refinansowanie, a ty się wpierdzielasz co ja chce do umowy sobie wpisać...
No widzisz, ty przedyskutowałeś z prawnikiem, a ja nie muszę BO NIM JESTEM


@sliti666: Z historii twojego konta wynika coś zupełnie innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miłej zabawy w wymyślaniu tego jak chcesz refinansować zadatek, w sumie życzę powodzenia...
@Generyczny_nick: Mam pieniądze odłożone na opłaty, a i na potencjalny zadatek , ale wole sobie to zostawić na koncie, jako poduszkę powietrzną, a wkład własny wrzucić w ratę kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kredyt 2% jest względnie tani w szczególności, że w przyszłości pewnie go będe nadpłacał. Aktualna rata kredytu to będzie mniej niż 1/3 moich zarobków, a patrząc na to ile oszczędzam miesiąc do miesiąca, to